صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > بيمارستانها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه آموزش اقتصاد مقاومتی

جلسه آموزش اقتصاد مقاومتی در سالن فرشچیان مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی فرشچیان سینا، مسئول جهاد خودکفایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هدف آمریکا از تحریم کشور ایران را فلج کردن زندگی مردم، تورم شدید، بیکاری شدید، قحطی یعنی فشار به 80 میلیون نفر جمعیت دانست و افزود: لازم است بیشتر هوشیار باشیم و بیشترین تلاش را در راستای تولیدات داخلی برای عدم وابستگی به سایر کشورها داشته باشیم.

سرهنگ صادقی افزود: برای وابسته نبودن اقتصاد کشور به سایر کشورها باید برای فرزندانمان از دوران ابتدایی برنامه‌ریزی دقیق داشته باشیم، باید سعی کنیم فرزندانمان را از دوران ابتدایی با مسئولیت پذیری و پذیرش شغل در آینده آشنا کنیم و اینگونه نباشد که دانشجو بعد از گذراندن شش سال تحصیل در دانشگاه و دریافت مدرک کارشناسی ارشد بیکار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی مستلزم  راهکارهای فرهنگی و اجرای همه جانبه آنها است ادامه داد: برای عدم وابستگی به سایر کشورها باید تولیدات داخلی کشور را افزایش و از خرید کالاهای خارجی اجتناب شود.

این مقام مسئول افزود: مقام معظم رهبری فرمودند زمانی که کالای ایرانی تولید و در بازار عرضه می شود خرید کالای خارجی حرام نیست ولی جایز هم نیست زیرا به اقتصاد کشور لطمه میزند و موجب بیکاری قشر جوان این مملکت می‌شود.

سرهنگ صادقی با بیان اینکه پیام امام خمینی(ره) برای جهانیان نابودی اسراییل بوده است و مقام معظم رهبری نیز ادامه‌دهنده راه امام  خمینی(ره) است ادامه داد:این نابودی زمانی محقق می‌شود که کشوری مستقل و جوانانی کارآمد داشته باشد، بنابراین باید با هوشیاری و آگاهی کامل از برنامه‌ریزی‌های دقیق دشمن در راستای ارائه خدماتی مانند عرضه کالاهای مصرفی و فیلم‌های فارسی زبان و حتی بازی هایی که برای کودکان عرضه می‌کنند تصمیم‌گیری شود.

مسئول جهاد خودکفایی در این برنامه گفت: مسئولان بدانند و آگاه باشند که خدای سبحان در روز قیامت به حساب آنها به گونه‌ای خاص رسیدگی می کند چون حق امضا دارند پس باید برنامه‌ریزی شده و حساب شده مصرف کنند تا خدایی ناکرده اموال بیت‌المال حیف و میل نشود.

وی به بیان الگوی فرهنگ‌سازی در اقتصاد مقاومتی پرداخت و خاطر‌نشان کرد: مولفه‌های محتوای  فرهنگی شامل ابعاد رفتارمصرفی، ابعاد رفتار تولیدی و ابعاد رفتار مدیریتی(حاکمیتی) است./م.علیزاده

 

 

 

 

 


١٢:١١ - 1396/06/23    /    شماره : ٥٤٤٨٠    /    تعداد نمایش : ١٩٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: