صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > بيمارستانها 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار مسئولان مرکز آموزشی درمانی فاطمیه با خانواده شهیدسید مهدی فرخی

دیدار از خانواده شهیدسید مهدی فرخی در راستای گرامیداشت و تجلیل مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس توسط دکتر جوزی مدیر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه به همراه مسئولان مرکز انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی فاطمیه، به مناسبت هفته دفاع مقدس دیدار از  خانواده شهید سید‌مهدی فرخی در راستای گرامیداشت و تجلیل مقام شامخ شهدای هشت سال دفاع مقدس توسط مدیر مرکز دکتر جوزی به همراه مسئولان مرکز انجام شد.

دکتر جوزی دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران را یک وظیفه عنوان نمود و  گفتتکریم و قدرشناسی از خانواده معظم شهدا فضیلتی بس بزرگ و ارزشمند است.

وی افزود: امنیت، آسایش، رفاه و استقلال کشور را مرهون و مدیون خون شهدا هستیم که دل از تعلقات دنیوی کندند و نگذاشتند دشمنان پایشان به خاک این کشور برسد.

در این نشست پدر شهید با قدردانی از مسئولان با تعریف خاطراتی از شهیدسید مهدی فرخی و نحوه سفر وی، سخنانی را از مجاهدت‌های این مجاهد راه خدا مطرح کرد و نحوه شهادت ایشان را بازگو نمود.

این دیدار با هماهنگی مسئول بسیج جامعه پزشکی و مسئول روابط عمومی انجام شد.

 

 

وصیت نامه شهید سید مهدی فرخی

بسم الله الرحمن الرحیم

به خدمت پدر بزرگوارم سیدحسن! سلام علیکم

پدر جان امیدوارم از درگاه خداوند متعال صحیح و سلامت باشید و طاعاتت مورد قبول باری تعالی باشد و مرا نیز دعا کن.

من به فرموده رهبر کبیر انقلابمان نایب امام زمان (عج) خمینی بت شکن لبیک گفتم و از اینکه خدمت نرسیدم ترس از این داشتم مبادا روز اعزام از گروه جا بمانم. پدر جان ناراحت نباشید که در خدمتت نیستم ولی من به فرموده امام بزرگوارمان خمینی بت شکن و نایب بر حق امام زمان (عج) که جبهه رفتن را واجب کفائی شمرده اند من به ندای رهبرم لبیک گفتم انشاءالله به زودی زود خدمت برسم و روی تو را می بوسم و آرزوهایت را برآورده خواهم نمود و آن دست های زحمت کش شما را که پرورش دهنده من بوده است خواهم بوسید چون از اول انقلاب شما در خدمت انقلاب بوده اید و فعالیت کشاورزی داشته اید و همیشه در پشت جبهه رزمندگان اسلام را یاری نموده اید که خود نمونه ای از جهاد است. پدر جان من نیز به دستور قرآن و فرموده امام لبیک گفته ام و با برادران و همسنگران در مرز و بوم های ایران، در کوه های مریوان ، قلعه چناره خاک عراق می باشیم و از این مرز و بوم حفاظت می نمائیم و با صدام و صدامیان کافر می جنگیم تا سرزمین ایران برکت جمهوری اسلامی به رهبری خمینی کبیر و... یاری ملت قهرمان و شهیدپرور ایران را گلستان نمائیم، به یاری خداوند راه کربلای حسینی را از لوث وجود بعثی های کافر پاک نمائیم و راه قدس عزیز را آزاد خواهیم نمود. امید است در صورت زنده ماندنم به خانه بیایم و بتوانم به یاری خدا زحمت های شما را جبران نمایم اگرچه به امر پروردگار، پدر جان شهادت نصیبم شود با کسب اجازه چون یکتا فرزند تو هستم و تو نیز از من امید و آرزوهایی داری، امیدوارم به درگاه خدا و حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) که خود نیز سید مهدی نام دارم چند جمله ای به شما وصیت می کنم امیدوارم که از من بپذیرید و از من نگران نباشید و حلالم کنید. وصیت من این است چون از روزی که مادرم را از دست داده ام و مادرم به رحمت خدا رفت خواهر بزرگم صغری برای بزرگ کردن من زحمت های فراوانی کشید و محبت مادری نموده است و از من آرزوها دارد پدرجان به جای من آن را نوازش بنمائید و خواهر کوچکم نسرین که به او وعده داده بودم که او را به مدرسه می گذارم اگر من شهید شدم او را به مدرسه بگذارید چون خواهر مهربان و پای بند به انقلاب اسلامی است و من این وصیت را به شما بعد از خودم محول می نمایم، امیدوارم که این مسئولیت را بپذیرید هرچند درآمد ناچیزی دارید آن را از مدرسه باز ندارید. پدر جان وصیت دیگر من این است که اگر شهادت نصیبم شد شما با روحیه کامل به خواهرانم تکلیف نماید که در شهادت من سوگواری نکنند و با روحیه ای قوی و انقلابی شهادت را افتخار بدانند... خواهرم مبادا بعد از شهادت من شیون و زاری نمائید چون راه شهادت راه جدم امام حسین (ع) است و من نیز ادامه دهند راه جدّم حسین هستم و خواهر کوچکم نسرین را محبت مادرانه بنمائید... پدر جان وصیت دیگر من این است به خانواده هایمان وصیت می کنم که همانطور که از اول انقلاب تا کنون در پشت جبهه با دادن کمک مالی و فدا کردن جان عزیزانمان یاری نموده اید  بعدها نیز صد چندان یاری نمائید که امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی از ما راضی باشد... .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با آرزوی پیروزی رزمندگان اسلام و با آرزوی زیارت کربلای حسینی و آزادی قدس عزیز به رهبری روح خدا خمینی کبیر

سید مهدی فرخی  تاریخ 22  بهمن ماه 1363 

 

 /ع


١١:٤١ - شنبه ٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٤٤١    /    تعداد نمایش : ١٩٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: