صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > دانشكده ها 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده پزشکی همدان نخستین دانشکده اعتباربخشی رشته پزشکی

نشست تیم وزارتی با مسوولان دانشگاه برای اعتباربخشی رشته پزشکی دانشکده پزشکی در مرکز همایشهای دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، معاون آموزشی دانشگاه در افتتاحیه نشست تیم ارزیابی برنامه اعتباربخشی دوره آموزشی دکترای پزشکی عمومی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان از معدود دانشگاههایی است که دور سوم مدیریت خود را در سه دولت تجربه می‌کند و این تداوم مدیریت رشد خوب، قابل توجه و توسعه پایدار را موجب شده است.

دکتر فرهاد فراهانی با اشاره به تاریخچه دانشگاه علوم پزشکی همدان و فضاهای موجود در دانشکده پزشکی یادآور شد که پذیرش هیات علمی و سازماندهی آن بسیار مورد توجه مسئولان دانشگاه است.

وی خاطر‌نشان کرد که راه‌اندازی مرکز آموزش مجازی با بهره‌گیری از همه امکانات مرکز آزمون و با رویکرد استفاده بهینه از منابع همواره مورد توجه بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه در خصوص اعتباربخشی هفته گذشته آزمایشگاههای معاونت غذا و دارو با حضور مسوولان سازمان غذا و دارو گفت: با بازدید از آزمایشگاههای این معاونت امکان پذیرش سفارش از خارج دانشگاه فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه مجتمع بیمارستانی بعثت شامل سه بیمارستان سوختگی، بیمارستان بعثت و مرکز جامع سرطان است، اظهار کرد: بیمارستان سوختگی مجتمع بعثت، سال گذشته با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بهره‌برداری شد و این مجتمع با مشارکت بخش خصوصی روند رشد خوبی دارد.

دکتر فراهانی از تحویل گرفتن بیمارستان توانبخشی در بهمن ماه سالجاری خبر داد و گفت: تحویل بیمارستان توانبخشی پیشرفت بسیار خوبی برای حوزه سلامت استان است.

وی افزود: بیمارستان 32 تخت خوابی در شهرستان بهار به بیمارستان دندانپزشکی تغییر کاربری می‌دهد و امکان جدیدی در این حوزه فراهم می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه برای ساخت باشگاه جامع سلامت سالمندی بخش خصوصی وارد کار شده است، اظهار کرد: زنجیره خدمات سالمندی با همکاری وزارت بهداشت و مراکز دارای تجربه در این زمینه راه‌اندازی می‌شود.

وی توضیحاتی در مورد ماموریت‌های جدید دانشگاه طبق برنامه استراتژیک دانشگاه و برنامه‌های پیش بینی شده در دانشکده عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که حداقل خروجی این بازدید آشنایی با نقایص و کمک به رفع آنها در راستای بین‌المللی‌سازی گام برداریم.

دکتر فراهانی افزود: دانشگاه علوم پزشکی همدان این شجاعت را دارد که خود را با ملاکهای بین المللی بسنجد و فاصله با استانداردهای مطلوب را دیده و برای تحقق اهداف تلاش کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در حوزه اعتباربخشی و حساس‌سازی در این خصوص گفت: درجلساتی با حضور رییس دانشگاه، معاونان و برخی از اعضای هیات علمی حمایت کامل دانشگاه از موضوع اعتباربخشی پزشکی اعلام شد و امید می‌رود این توجه منجر به دستیابی به نتیجه مطلوب شود.

 

 

 

 

 


١١:٤٢ - يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٨٩٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: