صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > دانشكده ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  انجام تست همسنگی زیستی داروها (بیواکی والانسی) برای اولین بار در دانشگاه
 

 

 

 

 

 

 

 

 

تست همسنگی زیستی داروها (بیواکی والانسی) برای اولین بار در دانشگاه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده داروسازی، در دانشکده داروسازی تست همسنگی زیستی فراورده دارویی تولید داخل در مقایسه با فراورده خارجی رفرانس برای اولین بار در قالب قرارداد ارتباط با صنعت توسط دکتر درخشنده عضو هیئت علمی  انجام شد.

امروزه مطالعات هم ارزی زيستی چه از نظر حصول و بقای کيفيت برون تن يک فراورده و چه از حيث برابری آماری سرعت و ميزان فراهمی زيستی آن با معتبرترين فراورده بازار دارويي دنيا (مرجع) اهميت شايان توجهی دارند. در کشور ما نيز به دنبال برقراری سيستم نوين مديريت کلان امور دارو، در دهه اخير شاهد توجه خاصی به مقوله هم ارزی زيستی فراورده‌های دارویی ساخت داخل و موجود در چرخه درمان شده است.

انجام طرح متشکل از دو بخش مستقل آزمونهای برون تن، با هدف ارزيابی کيفيت فراورده‌های آزمون و مرجع بر اساس پروتکلهای استاندارد فارماکوپه و پس از تایید تمام تستهای برون تن بر روی 24 داوطلب مطالعات درون تن با هدف مقايسه آماری سرعت و ميزان فراهم زيستی انجام خواهد شد.

سپس از روی منحنی‌های غلظت پلاسمایی- زمان و مدلهای فارماکوکینتیکی تمام پارامترهای کینتیکی دارو در هر دو فرآورده محاسبه و با کمک آزمونهای آماری همسنگی زیستی دو فراورده مقایسه و ارزیابی می‌شود.

 

 

 

 

 

 
٩٠٨٩٢        يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧       ٠٩:٣٨ 1047
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: