صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > دانشكده ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  برگزاری سمینار علمی هفته سلامت با شعار مراقبتهای اولیه بهداشتی
 

سمینار علمی هفته سلامت با شعار مراقبتهای اولیه بهداشتی با شعار راهی به سوی پوشش همگانی سلامت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی دانشکده بهداشت، سمینار علمی هفته سلامت توسط مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر برسلامت با حضور مسئولین محترم دانشکده بهداشت ، معاونت محترم امور بهداشتی و دانشجویان  در سالن آمفی تئاتر دانشکده بهداشت برگزار شد.

دکتر قربانی رییس دانشکده بهداشت با تشکر از حضار و بانیان جلسه در خصوص اهمیت هفته سلامت وافزایش اعتبار و هویت بخشی به اقدامت بهداشتی در ارتقا سلامت جامعه سخنانی بیان کرد.

سپس دکتر معینی رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در خصوص خدماتPHC  به عنوان کلید رسیدن به سلامت جامعه و اهمیت رویکرد خدمات بهداشتی به جای تمرکز بر درمان مطالبی بیان داشت و مبحث خود را در رابطه با سلامت روان وشاد زیستن ادامه داد..

دکترحسینی دانشیار دانشگاه بوعلی در خصوص گذار و تحولات جمعیت شناختی و چالشهای سلامت زنان و مشکلات موجود مطالب خود را ارائه داد و ضمنا بر لزوم برنامه‌ریزی جمعیتی برای ارتقای سلامت تاکید کرد.

پس از آن دکتر رضاپور دانشیار دانشکده بهداشت در زمینه آسیبهای ناشی از حوادث با تمرکز بر بلایای طبیعی و وقایع سیل اخیر در کشور مطالبی عنوان داشت و بر ضرورت مدیریت و برنامه ریزی جهت پیشگیری و کاهش آسیبهای ناشی از بلایای طبیعی تاکید کرد.

 دکتر حیدری مقدم معاون  امور بهداشتی ضرورت آموزش نیز در همه بخشهای جامعه و همکاری بین بخشی را برای ارتقا سلامت جامعه لازم دانست و بر اجتماعی شدن سلامت در برنامه ریزیهای بهداشتی تاکید کرد.

همچنین حرکات ورزشی به منظور افزایش نشاط و شادابی حضار انجام شد.

سخنران آخر سمینار دکتر براتی عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت بود که در خصوص آموزش به عنوان رکن اساسیPHC  و تعهد به ساختار و اصول مراقبتهای اولیه بهداشتی و استراتژی های ارتقا سلامت و اصلاح سبک زندگی، مطالب خود را ارائه کرد.

در پایان قرعه کشی بین حضار شرکت‌کننده انجام شد و به 10 نفر از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
٩٤٠٩٤        شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨       ٠٩:٣٧ 966
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: