صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > دانشكده ها 


  چاپ        ارسال به دوست

توسط مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشکده بهداشت برگزار شد

سمینار ازدواج، روابط زناشویی و باروری در شهر همدان

سمینار ازدواج، روابط زناشویی و باروری در شهر همدان توسط مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشکده بهداشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی دانشکده بهداشت، سمینار "ازدواج، روابط زناشویی و باروری در شهر همدان" با حضور اساتید، نمایندگان سازمان های مختلف ازجمله اداره کل ثبت احوال استان، معاونت اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا همدان و تعداد کثیری از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه‌های استان در سالن فجر دانشگاه بوعلی سینا برگزار شد.

هدف از این سمینار ارائه یافته‌های پیمایش ازدواج و باروری در شهر همدان بود. پس از بیان اهداف سمینار توسط دکتر محمدی‌فر  رییس دانشگاه بوعلی‌سینا، دکتر امیر عرفانی استاد جامعه‌شناسی دانشگاه نیسیپینگ کانادا چالشی با عنوان" آیا فرایند همسرگزینی و روابط زناشویی سطوح، تمایلات و ترجیحات باروری را تحت تاثیر  قرار می‌دهد" را بررسی و نتایج پژوهش‌های خود در شهر همدان را ارائه دادند.

در ادامه دکتر حسینی، دانشیار جمعیت‌شناسی دانشگاه بوعلی‌سینا به روندهای گذشته و چشم‌انداز آینده جمعیت ایران از سال 1255 تا 1450 اشاره کرد و بحران تغییر در لایه‌های جمعیتی در استان همدان را تحلیل کرد.

 دکتر بابک معینی، دانشیار آموزش بهداشت و ارتقای سلامت و رئیس مرکز عوامل اجتماعی موثر بر سلامت از دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان نیز به مسئله حاشیه‌نشینی و آسیب اجتماعی تحت عنوان خشونت علیه زنان باردار اشاره کرد.

وی ابتدا به تعاریفی از حاشیه نشینی و خشونت پرداخت و سپس به وضعیت باروری زنان در این مناطق اشاره کرد.

دکتر معینی در پایان سخنان خود به مشکلات پژوهشی در مناطق حاشیه شهرها اشاره و پیشنهادهایی نیز ارائه کرد.

 


 

 ٠٩:٥١ - سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨    /    شماره : ٩٥٩٤٦    /    تعداد نمایش : ٣٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: