صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون بهداشتی دانشگاه به مناسبت عید سعید قربان خواستار شد

رعایت اصول بهداشتی در مراسم عید سعید قربان

معاون بهداشتی دانشگاه رعایت اصول بهداشتی در مراسم عید سعید قربان را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان، دکتر منوچهر کرمی؛ معاون بهداشتی دانشگاه ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز عرفه و عید سعید قربان و ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم و موارد خطرات ناشی از انتقال بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان و همچنین ضرورت پیشگیری از ابتلا به این گونه از بیماری‌ها در حین ذبح و قربانی کردن، نکاتی را بیان نموده است که لازم عموم مردم مد نظر داشته باشند:

1.دام از میادین تحت نظارت ادارات کل دامپزشکی تهیه شود.

2.کشتار دام در کشتارگاه های تحت پوشش نظارت ادارات کل دامپزشکی انجام گیرد.

3.خطر انتقال عامل بیماری به ذابحین در صورت ابتلا به بیماری در دام و یا عدم رعایت بهداشت فردی وجود دارد بنابراین دام مورد ذبح باید به تایید کارشناسان محترم دامپزشکی رسیده باشد.

4.ذابحین حتما در هنگام ذبح و قطعه قطعه کردن گوشت از وسایل حفاظت فردی شامل دستکش، روپوش و پیش بند، ماسک و عینک استفاده نمایید.

5.توجه داشته باشید که آلودگی محیط کشتار از طریق آلودگی‌های ثانویه گوشت، پراکنده شدن خون و دفع غیربهداشتی ضایعات دامی، تغذیه حیوانات ولگرد نظیر سگ و گربه از ضایعات دامی و احتمال انتقال آلودگی از طریق این حیوانات وجود دارد.

6.عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در هنگام توزیع و مصرف گوشت دام قربانی می‌تواند علاوه بر ایجاد مخاطرات فردی، محیطی و اجتماعی موجب کاهش کیفیت گوشت نیز شود.

 

 

 

 

 ١٣:٢٢ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٩٧٢٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٩١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: