صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

دانلود کتاب راهنمای ملی جامعه ایمن

کتاب راهنمای ملی جامعه ایمن را در فایل ضمیمه دانلود نمایید.

به گزارش پایگاه خبری وب دا در همدان، روزنامه‌ها را که باز کنید مهم نیست در کجای دنیا باشید، حتما خبرهایی دربارۀ انواع و اقسام سوانح می‌خوانید.
هر روز، هزاران نفر بر اثر حوادث، کشته و مجروح می‌شوند. بچه‌هایی که مدرسه می‌روند، مردان و زنانی که سر کار می‌روند و یا خانواده‌هایی که عازم سفر هستند ممکن است به علت حادثه هرگز به خانه بازنگردند و خانواده و جامعه‌ای را متاثر کنند.
سوانح و حوادث به طرز نامتناسبی گروه آسیب‌پذیر به خصوص تهی‌دستان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. امروزه ایمنی و پیش‌گیری از وقوع حوادث از مجله مقولاتی است که نیاز به اندیشه، طراحی و برنامه‌ریزی در آن از ضروریات مقطعی تلقی می‌گردد، چرا که در همۀ جنبه‌ها و حوزه‌های حیات، حوادث به اشکال گوناگون وقوع یافته و یا احتمال وقوع آن ممکن می‌باشد.
بر این اساس طراحی و برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای باشد که بتواند نیازهای جامعه را پاسخ‌گو بوده و زمینه را برای رشد و اعتلای فرهنگ ایمنی و پیش‌گیری در سطح کشور و در میان همۀ اقشار و نهادها تمهید سازد این مهم نیز تنها هنگامی به انجام می‌رسد که اخبار و اطلاعات در خصوص انواع حوادث به گونه‌ای منظم جمع‌آوری شده و با عرضه‌‌ی تحلیل و جمع‌بندی در خصوص علل وقوع آن‌ها در اختیار برنامه‌ریزان قرار گیرد.


دانلود فايل : جامعه_ایمن.pdf ( 11502KB )


١٣:٥٦ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٩٧٩٣١    /    تعداد نمایش : ٤٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: