صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

دوره آموزشی IPD در دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا برگزار شد

به همت واحد گرشگری سلامت دوره آموزشی IPD در دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا برگزار شد.

دکتر ویدا سمیعی در گفتگو با خبرنگار وب‌دا با اشاره به برگزاری دوره آموزش گردشگری سلامت در دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا اظهار داشت: این دوره به صورت کارگاهی 3روزه در تهران برگزار می‌شود که پزشکان، پرستاران و کارشناسان IPDدر آن شرکت می‌کنند.

وی افزود: واحد گردشگری سلامت دانشگاه نیز در راستای تقویت آموزش‌های این حوزه، دوره مذکور را به صورت کلاسه و خلاصه‌شده طی یک روز در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌کند و روی موضوعاتی که خلأ آن در سیستم گردشگری سلامت بیشتر احساس می‌شد تمرکز و مانور بیشتری ارائه می‌شود.

مدیر روابط بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه ادامه داد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عمدتا در پذیرش بیماران خارجی با مشکلاتی روبرو هستند که در این دوره تلاش می‌کنیم این چالش‌ها را مورد بررسی قرار داده و در جهت رفع آنها گام برداریم.

وی با بیان اینکه کارشناسان 6 بیمارستان همدان و دو مرکز دیگر که در حال اخذ مجوز پذیرش بیماران خارجی هستند در این دوره حضور دارند عنوان کرد: یکی از نقاط برجسته و امتیازات این دوره تبادل تجارب و نقطه نظرات کارشناسان هر مرکز در جذب و پذیرش بیماران بین‌المللی و نقاط عطف گردشگری سلامت است.

دکتر سمیعی در ادامه ضمن تأکید بر اینکه IPDو یا همان گردشگری سلامت نیازمند کار تیمی است تبیین کرد: در این راستا معرفی اعضای گروه به هم و شناساندن اهداف مورد نظر دارای اهمیت ویژه‌ای است که در این کارگاه می‌توان به این مقاصد دست یافت.

وی تشریح کرد: حدود 50 نفر از کارشناسان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که دارای مجوز IPDهستند یا در حال اخذ این مجوز هستند در این کارگاه حضور داشته و ضمن آشنایی با یکدیگر و اهداف مورد نظر، آموزش‌های این حوزه را دریافت می‌کنند.

مدیر روابط بین‌الملل معاونت آموزشی دانشگاه با اعلام رضایت از محتوای آموزشی این جلسات به‌ویژه در حوزه مسائل حقوقی خاطرنشان کرد: مباحث CRMیا ارتباط با مشتری، MARKETING، بازاریابی بیمار خارجی، ارائه حدمات، نحوره ارتباط با بیمار توسط پرستار، پزشک و متخصص سرفصل‌هایی هستند که در این دوره آموزشی مورد تدریس و تشریح قرار گرفته‌است.

وی اضافه کرد: این نخستین دوره از برگزاری کارگاه آموزشی در حوزه گردشگری سلامت بود که با توجه به نیاز دانشگاه به پیشروی در این زمینه تلاش می‌کنیم دوره‌هایی را به صورت فصلی در این خصوص برگزار کنیم.

دکتر سمیعی ادامه داد: دوره‌های مذکور با همین رویکرد در تهران برگزار می‌شود و وزارت متبوع هر 50 روز یک‌بار حسب نیاز به دانشگاه اعلام می‌دارد و هریک از کارکنان که تمایل داشته باشند می‌توانند با نامه رسمی که از معاونت درمان به بخش‌ها ارسال می‌شود تحت حمایت مرکز و واحد متبوع خود در این دوره‌ها شرکت کرده و گواهی دریافت کنند.

وی بیان کرد: دوره‌ای که در دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در حال برگزاری است مورد تأیید و دارای کد بوده و برای شرکت‌کنندگان امتیاز بازآموزی خواهد داشت.

 

 


١٢:٤٩ - پنج شنبه ١٨ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٨٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٦٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: