صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام تیم‌های عملیاتی فوریت‌های پزشکی همدان به مرزخسروی

شش کد عملیاتی اورژانس 115 همدان به مرز خسروی اعزام شدند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان،  پیش از ظهر طی مراسمی کدهای عملیاتی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان به مرز خسروی به منظور خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی اعزام شدند.

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا گفت:‌ این کدها در قالب 12 نیرو به منظور خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی به مرز اعزام شدند.

دکتر حبیب معصومی در حاشیه این مراسم مسؤول از اعزام 6 کد عملیاتی اورژانس به مرز خسروی خبر داد و اظهار کرد:‌ این کدها در قالب 12 نیرو به مرز اعزام شدند تا خدمات درمانی به موقع به زائران بیمار ارائه شود.

وی ادامه داد: امروز از اورژانس پیش بیمارستانی ۹ نفر از حوزه درمان، یک نفر پزشک عمومی، ۶ پرستار و ۲ کارشناس علوم آزمایشگاهی به مرز مهران اعزام می شوند و به همت معاونت درمانی ۱۰ نفر دیگر به مرز خسروی اعزام خواهند شد.

 رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به اینکه امروز 6 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر کمک‌دار 315 ساخت کشور آلمان مدل 2018 در اختیار اورژانس شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا قرار گرفت افزود: این آمبولانس‌ها به ترتیب به پایگاه‌های گنبد و عبدالرحیم شهرستان همدان، سد کلان شهرستان ملایر، فارسبان شهرستان نهاوند، کوهین شهرستان کبودراهنگ و کرفس شهرستان رزن تعلق گرفت.

وی  با بیان اینکه ارزش این آمبولانس‌ها 804 میلیارد ریال است گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم در مجموع 62 دستگاه آمبولانس تویوتاهایس، تویوتاهایلوکس، بنز اسپرینتر315 و بنز اسپرینتر کمک‌دار در اختیار اورژانس 115 همدان قرار گرفته است.

دکتر معصومی با بیان اینکه از حوزه معاونت بهداشتی ۶ کارشناس و ۲ راننده و ۲۶ نفر دیگر در تاریخ ۲۲ مهرماه اعزام می شوند، توضیح داد: اورژانس پیش بیمارستانی، بیمارستانها و بخش بهداشت در داخل استان نیز آماده خدمت رسانی هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان افزود: آمبولانسها در ۲۰ ایستگاه از ۷۸ ایستگاه صلواتی از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ مستقر هستند و تا ۳۰ مهرماه به زائران خدمت رسانی می کنند.

وی عنوان کرد: در حوزه درمان بیمارستانهای بعثت، سینا، ارتش و آتیه در حالت آماده باش به سرمی برند و در حوزه بهداشت، نظارت کامل بر اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و مواد غذایی اولیه ایستگاه های صلواتی وجود دارد.

دکتر معصومی در ادامه عنوان کرد: بسیج جامعه پزشکی با کمک دانشگاه علوم پزشکی همدان در میدان فرودگاه مستقر است و داروخانه های شبانه روزی در شهرک فرهنگیان، شهرک مدنی و جورقان آماده خدمت رسانی به زائران هستند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی همدان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در موج برگشت زائران ۵ استان از همدان عبور می کنند و در ورزشگاه شهید حاجی بابایی شهر مریانج امکاناتی برای آنها درنظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 80 دستگاه آمبولانس در اختیار اورژانس استان است که 80 درصد آنها از سال 92 به دانشگاه علوم پزشکی همدان تحویل داده شده است خاطرنشان کرد: 11 دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر 315 نیز نیمه دوم امسال تحویل اورژانس استان می‌شود.

دکتر معصومی  تاکید کرد: 30 دستگاه آمبولانس مشکل‌دار اورژانس استان نیز به نوبت در گروه‌های پنج‌تایی در استان اصفهان به هزینه سازمان اورژانس کشور تعمیر اساسی می‌شود و در چرخه خدمت‌رسانی قرار می‌گیرد./ع

 


١٢:٥٣ - شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٨٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: