صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

در آغاز ساللتحصیلی 99- 98 انجام شد

نشست رئیس دانشگاه، معاونان آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با نمایندگان دانشجویان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس دانشگاه، معاونان آموزشی و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با نمایندگان دانشجویان در آغاز ساللتحصیلی 99- 98 دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با ابراز خوشحالی از حضور در این نشست اظهار کرد: کار تیمی حرمت‌گذاری بر ایده‌ها و نظرات به عنوان یکی از نیازهای اساسی کشور باید مورد توجه باشد.
دکتر رشید حیدری‌مقدم به سوابق و کارهای تشکیلاتی خود در دوران دانشجویی و مشکلات دیدار با مسئولان دانشگاه در آن زمان اشاره کرد و هر یک دانشجویان فعال در تشکلها، کانون‌ها و شوراها را همکار رئیس دانشگاه و معاونان وی دانست.
وی با بیان اینکه فضای اقتصادی فعلی کشور نیازمند همدلی بیشتر مردم جامعه است، بر اهمیت آموزش اخلاق، انسانیت، شرافت و چارچوب اخلاقی تاکید کرد و درخواست نمود که دانشجویان در کنار مباحث فنی به این موضوعات توجه ویژه‌ای داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا پیشنهاد کرد که با اعلام فراخوان از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای آشنایی دانشجویان رابطان و منتخبانی از دانشجویان علاقمند با ۵۰ واحد اجرایی دانشگاه برنامه‌ریزی شود تا دانشجویان بعد از فارغ‌التحصیلی جایگاههای بالای مدیریتی کشور را کسب کنند که در صورت تحقق این اتفاق، آورده ارزشمندی برای کشور کسب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه فضای دانشگاه باید فضای مدیریت شده‌ای باشد و دانشجویانی توانمند تربیت شوند، افزود: مسئولان دانشگاه پذیرای نقطه نظرات و پیشنهادهای اجرایی دانشجویان در خصوص مسائل مدیریتی دانشگاه و همچنین پوشش حرفه‌ای دانشگاهیان هستند.
دکتر حیدری‌مقدم توجه به اقدامات موثر برای آینده دانشگاه و بلوغ دانشگاه را بااهمیت خواند و یادآور شد که همه سازمان‌ها، نهادها، کانون‌ها و تشکلها باید بر مبنای اساس‌نامه عمل کنند و نباید فراتر از اساس نامه عمل شود و پشت هر رفتار، اهداف معقول و منطقی وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه قانون و چارچوب‌های قانونی به دور از نگاههای سلیقه‌ای انجام ‌می‌شود، گفت: لازم است از ظرفیت تشکل‌ها و کانونهای دانشگاه در حوزه آموزش نیز استفاده شود و مسئولان دانشگاه از اینگونه اقدامات با نظارت یکی از اعضای هیات علمی حمایت می‌کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا پیشنهاد کرد که در جلسه بعدی شورای فرهنگی دانشگاه شورای صنفی حوزه بین الملل دانشگاه ارزیابی می‌شود و در صورت صلاح‌دید به عنوان واحدی مستقل در نظر گرفته می‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد که از راهکارهای ارائه شده در این جلسه برای بهتر شدن اداره دانشگاه استفاده شود و افزود: به منظور بهبود جایگاه علمی دانشگاه باید به سمت دانشگاههای نسل سوم حرکت شود و اساتید، کارمندان و دانشجویان باید خود را برای این شرایط جدید آماده کنند.
واگذاری امور اجرایی به دانشجویان تا حد ممکن، حمایت از اداره قرآن‌ و عترت برای در اختیار قراردادن کارشناس و حمایت از طرح تدبر در قرآن در دانشگاهها، ایجاد فضای غرفه‌ای برای تمام تشکلها در همایش دانشجویان جدید‌الورود، ارتقای توانایی های علمی و لزوم معرفی بیشتر انجمن‌های علمی نوپا، رفع مشکلات مربوط به فضای فیزیکی در سال آینده و با افتتاح ساختمان جدید ستاد و اهمیت تربیت افراد توانمند در حوزه مدیریتی از دیگر موارد مطرح شده توسط رئیس دانشگاه بود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا نیز با اشاره به اینکه ظرفیت‌های آموزشی بسیاری در دانشگاه وجود دارد درخواست کرد که دانشجویان به صورت علمی و برنامه‌دار پروژه آموزشی خود را ارائه دهند و در آینده اقدامات عملی بالینی و کاربردی در حوزه سلامت استان همدان انجام شود.
دکتر فرهاد فراهانی با بیان اینکه باید به سمت دانشگاههای نسل سوم حرکت کرده و برنامه‌های آموزشی در قالب چارچوب مشخص انجام شود؛ به مثالهایی از کشورهای موفق در این حوزه اشاره کرد.
وی ضمن اشاره به آمار تعداد دانشجویان خارجی در ایران در مقایسه با کشورهای اطراف با تشریح اهمیت جذب دانشجوی خارجی افزود: دانشگاههای نسل سوم به معنی دانشگاه کارآفرین است که تولید محصول برای فروش را بر عهده دارند و باید به دانشجویان خارجی به عنوان فرصتی بزرگ توجه شود و اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان تعامل با دانشجویان خارجی را بدانند.

 

 


١٣:٥٥ - شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٨٧٤    /    تعداد نمایش : ٣٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: