صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

هفته سلامت روان؛ 18 لغایت 24 مهرماه

"ارتقای سلامت روان، جامعه با نشاط"
روز شمار هفته سلامت روان " 18 الی 24 مهرماه" اعلام شد شعار هفته سلامت روان امسال "ارتقاء سلامت روان، جامعه با نشاط" می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی و مرکز بهداشت استان، شادی و نشاط نوعی سرمایه اجتماعی است كه می توان با سیاست های اجرایی صحیح به نهادینه سازی آن در جامعه كمك كرد تا اینگونه سبب ارتقای كیفیت زندگی افراد و ایجاد نشاط در میان قشرهای گوناگون شد و در سایه چنین فضایی، بالندگی كشور در عرصه های مختلف را به نظاره نشست.

 

یكی از ویژگی های جامعه امروزی گسترش شهر نشینی، دسترسی بیشتر به فناوری، تحمیل استرس های مختلف بر افراد، تعامل بالا و مستعد شدن برای تضعیف هویت فرهنگی، كاهش ارتباطات عاطفی میان مردم، افزایش اختلال های روانی و ... است.

وجود چنین مولفه هایی در جامعه سبب شده تا یكی از مهمترین دغدغه های مسوولان حوزه سلامت، برنامه ریزی مناسب برای افزایش پویایی و نشاط و شادابی اجتماعی به عنوان مولفه ای مهم در سبك زندگی مردم باشد تا با ایجاد چنین فضایی معیارهایی همچون امید به زندگی، بروز استعدادها برای توسعه، حس همنوع دوستی و ... نیز در كشور افزایش پیدا كند.

روز 10 اکتبر هر سال میلادی (مطابق با 18 مهر ماه) از طرف فدراسیون جهانی بهداشت روان(WFMH) به عنوان  روز جهانی بهداشت روان  نامگذاری شده است.

این فدراسیون برای این روز در هر سال، یک شعار خاص را انتخاب می کند.  در کشور ما  (18 تا 24 مهر) به نام هفته بهداشت روان  نام گذاری شده است. شعار در نظر گرفته شده برای امسال در این هفته  ارتقاء سلامت روان، جامعه با نشاط  است که ذیلا  عناوین روزشمار این هفته جهت بهره برداری عنوان  می گردد.

عناوین روزهای هفته سلامت روان

1-     پنجشنبه 18 مهر           نقش خودمراقبتی در نشاط اجتماعی

 2-     جمعه 19 مهر                 نقش آموزه های دینی، فرهنگ و ... در ارتقاء سلامت روان و نشاط اجتماعی

 3-     شنبه 20 مهر                 تحکیم خانواده، جامعه با نشاط

 4-     یکشنبه 21 مهر             ارتقاء سلامت روان و نشاط اجتماعی

 5-     دوشنبه 22 مهر             نقش مهارتهای زندگی در ارتقاء سلامت روان و نشاط اجتماعی

 6-      سه شنبه 23 مهر        عوامل اجتماعی تعیین کننده های سلامت و نقش آن در نشاط اجتماعی

7-     چهارشنبه 24 مهر       جایگاه رسانه و شبکه های اجتماعی در افزایش نشاط

 

(م.ع)

 
١٤:٠٩ - شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٨٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: