صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

رشد 29 درصدی مشارکت در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از ثبت نام ۸۲ هزار و 582 نفر رشته در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این میزان رشد 29 درصدی داشته و رکوردی بی‌سابقه به ثبت رسیده‌است.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر سیما سادات لاری در نشست خبری بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت، ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع)، حضور خبرنگاران را منشأ انعکاس آثار پر خیر و برکت این جشنواره برشمرد و از ریاست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و همه دست اندرکاران برپایی این جشنواره قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه جشنواره قرآنی وزارت بهداشت بیست و چهارمین دوره خود را پشت سر می‌گذارد؛ اظهار داشت: تنها ۹ دستگاه اجرایی، جشنواره کشوری برگزار می‌کنند که برندگان آن در جشنواره ملی شرکت داده می‌شوند و به اذعان کارشناسان و صاحب‌نظران، جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت جزء بهترین جشنواره‌هاست.  

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مرحله نهایی این جشنواره از هفتم تا نهم آبان‌ماه با حضور ۷۰۰ نفر شرکت‌کننده در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود گفت: این جشنواره امسال در دو مرحله برگزار شد که مرحله اول آن طی سه روز در مهرماه برگزار شده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه سال آینده مشهد میزبان بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت خواهد بود افزود: خوشبختانه میزان شرکت‌کنندگان در این جشنواره قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه امسال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۳۱ هزار نفر رشته در این جشنواره ثبت‌نام کردند که رشد ۲۸ درصدی داشته است گفت: در گروه کارکنان ۴۶ هزار نفر رشته با رشد ۲۳ درصدی و در گروه اساتید ۴ هزار و ۷۶۲ نفر رشته با رشد ۱۴۲ درصد شرکت‌کنندگان به ثبت رسید.

**شرکت ۵۱ درصد زنان در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دختر هستند و این آمار در استان همدان به بیش از این میزان می‌رسد گفت: ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت نیز زن و ۴۹ درصد مرد هستند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ۴۲ هزار و ۱۱۷ زن در این جشنواره شرکت کرده‌اند افزود: ۶۲ درصد برگزیدگان زن و بقیه مرد هستند.

وی با بیان اینکه از استان‌های شیراز، تبریز، کاشان و مشهد بیشترین شرکت‌کننده را داشتیم در ادامه با اشاره به وضعیت شرکت‌ استان همدان در این جشنواره گفت: در بین ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی، همدان رتبه ۳۰ به بعد را در این جشنواره داشته که البته امسال فعلا در رده دوازدهم بوده و رشد بسیار خوبی داشته است. 

**تقدیر از 381 نفر در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

دکتر لاری در ادامه متذکر شد: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت شامل هفت بخش و ۴۴ رشته برگزار شد. بخش آوایی این جشنواره شامل ۱۵ رشته: قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، ترجمه‌خوانی، حفظ سوره نباء تا پایان سوره فجر با ترجمه، حفظ ۱ جزء، حفظ ۳ جزء، حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، اذان، دعا و مناجات‌خوانی، آیین سخنوری، همخوانی و تواشیح بود.

وی ادامه داد: بخش معارف قرآنی شامل ۹ رشته  آشنایی با احادیث اهل‌بیت، آشنایی با مفاهیم نهج‌البلاغه، آشنایی با مفاهیمِ صحیفه سجادیه، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن کریم، آشنایی با سیره معصومین، حفظ موضوعی قرآن کریم، احکام، پرسمان معارفی، سبک زندگی قرآنی و بخش پژوهشی در چهار رشته مقاله نویسی، تألیف کتاب، بررسی و نقد کتاب، تلخیص کتاب برگزار شد.

دکتر لاری تصریح کرد: بخش فناوری بیست و چهارمین جشنواره قرآنی وزارت بهداشت در دو رشته تولید اپلیکیشن و کانال‌های مجازی قرآنی و بخش ادبی در چهار رشته شعر  کلاسیک، داستان‌نویسی، نمایشنامه‌ نویسی، فیلمنامه‌ نویسی برگزار شد.

معاون فرهنگی وزارت بهداشت افزود: بخش هنری این جشنواره شامل ۹ رشته خوشنویسی نستعلیق  شکسته نستعلیق نقاشی، عکاسی، تذهیب، فیلم کوتاه، معرّق و منبّت، طراحی پوستر، نمایش (تئاتر صحنه) پی‌نما (کمیک استریپ) و بخش تیمی شامل مسابقات تیمی بود. 

**تحویل ۶۰ واحد مسکونی از سوی وزارت بهداشت به سیل‌زدگان

دکتر لاری یکی از اقدامات خوب وزارت بهداشت را اجرای پویش همدلی دانست و خاطرنشان کرد: با اجرای این پویش مبالغی برای ساخت منازل سیل‌زدگان کشور جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه در این پویش با کمیته امداد ۶۰ مسکن ساخته و تجهیز شده که به سیل زدگان کشور اهدا می‌شود که ساخت ۷ مسکن متعلق به دانشگاه علوم پزشکی همدان است افزود: همدان در این پویش با کمک رییس قبلی دانشگاه قدم‌های خوبی برداشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بیان کرد: با کمک کمیته امداد برای دانشجویان بی‌بضاعت نیز وامی تعلق می‌گیرد بدون اینکه نامی از نهاد برده شود.

وی تبیین کرد: جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی هرساله با شرکت دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود و برگزیدگان این جشنواره به مرحله ملی راه پیدا می‌کنند. 

 

 


١٤:٣٧ - دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٢٩٥    /    تعداد نمایش : ٣١٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: