صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا:

باید به سمت الکترونیکی کردن سلامت و نسخه نویسی برویم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تأکید بر اینکه باید نگاهمان به صنعت بیمه در کشور تغییر کند، گفت: در حوزه بیمه نیازمند تغییر نگاه در کشور هستیم و باید به سمت الکترونیکی کردن سلامت و نسخه‌نویسی برویم.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر رشید حیدری‌مقدم در همایش هفته بیمه سلامت استان همدان، با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی به شدت هزینه‌های درمان و درخواست‌های القایی را کاهش می‌دهد، اظهار کرد: هزینه‌های درمان در کشور بسیار بالاست و اگر نگاهمان تغییر نکند با چالش جدی روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه هدررفت منابع در کشور زیاد است، تصریح کرد: در حال حاضر کشور در شرایط جنگ تمام عیار به سر می‌برد و اقتصاد ما اقتصادی تک‌محصولی و وابسته به نفت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه هر حکومتی که بخواهد با ابزارهای دیروز ساختار کشور را مدیریت کند، با چالش مواجه خواهد شد، افزود: با توجه به توسعه‌ آی تی در دنیا بین پنج تا هفت سال آینده ۷۰ درصد مشاغل دنیا از بین خواهد رفت بنابراین اگر زیرساخت های دیجیتال را نداشته باشیم، شکست خواهیم خورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر با ابزارهای گذشته و دفترچه کاغذی به مردم خدمات دهیم با شکست مواجه خواهیم شد بنابراین نگاهمان باید به صنعت بیمه تغییر کند.

دکتر حیدری‌مقدم با اشاره به اینکه اگر علمی فکر کنیم و به دانشگاه‌ها اعتبار دهیم کشور می‌تواند چهار برابر جمعیت تحت پوشش بدون نیاز به بودجه نفت خدمات دهد، یادآور شد: تا وقتی سیطره دولت بر ساختار اداری وجود داشته باشد به هیچ‌ عنوان رشد نخواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید به سمت دولت الکترونیک در همه ابعاد حرکت کنیم، گفت: باید به سمت نسخه‌نویسی و پرونده الکترونیک حرکت کنیم و هر چه زودتر به این سمت برویم در این صورت مشکلات ما کمتر خواهد بود./ع

 

 

 


٠٩:٥١ - پنج شنبه ٩ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٣٤١    /    تعداد نمایش : ٢٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: