صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور:
  فضای علمی و نخبگی کشور با مکتب رهایی بخش اسلام عجین شده است
 

رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور فضای علمی و نخبگی کشور را عجین شده با باورهای دینی و مکتب رهایی بخش اسلام دانست.

به گزارش پایگاه خبری وب دا در همدان، حجت السلام رستمی در شب سوم جشنواره قرآن و عترت (ع) دانشگاههای علوم پزشکی وزارت بهداشت، فضای جشنواره قرآن و عترت را بسیار معنوی و پرشور دانست و از همه دست اندرکاران این جشنواره به ویژه معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا برای میزبانی این جشنواره قدردانی کرد.
وی افزود: در شرایطی که دشمنان در تلاش هستند به گونه ای القا کنند که جامعه از قرآن و فضای مذهبی فاصله گرفته است اینگونه همایش های قرآنی برای دانشگاهیان کشور برگزار می شود که از پر مخاطب ترین برنامه های حوزه قرآن و عترت است.
رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای علوم پزشکی کشور افزود: مایه افتخار ما و جامعه اسلامی است که ۷۰ هزار نفر در این مسابقات شرکت کردند و باعث بهره گیری افراد از نورانیت کلام الهی شدند.
وی از مزیت های این جشنواره را برگزاری آن در سه بخش دانشجویی، اساتید و کارکنان دانست و گفت: این میزان هماهنگی در برگزاری جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت باعث افتخار است و در کمتر مراسم فرهنگی می‌توان این یکدستی را مشاهده کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی با اشاره به اینکه باورهای دینی همواره در قلب مردمان ایران زمین موج می زند، خاطر نشان کرد که یکی دیگر از مصادیق همدلی مردم حضور پرشور آنان در مراسم اربعین بود که علاوه بر اینکه ۵۰۰ هزار نفر در این آیین مذهبی شرکت کردند دلهای هزاران نفر هم با آنها همراه بود.
رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور تصریح کرد: در جامعه ما تغییرات بسیاری به وجود آمده و به واسطه مشکلات اقتصادی مردم اندکی دل آزرده هستند اما آنان همچنان با باورهای عمیق دینی در راستای اهداف نظام گام برمیدارند.
وی با اشاره به همدلی مردم در حوادث غیرمترقبه گفت: امدادرسانی مردم در سیل اخیر بی‌نظیر بود و اگر مردم به ویژه جوانان کمک نمی کردند کار امداد رسانی با توجه به حجم عظیم سیل به این زودی به اتمام نمی رسید.
رییس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور با بیان آیه ای از قرآن کریم مبنی بر اینکه اگر شما دست از دین بردارید خداوند کسانی را خواهد آورد که دارای ویژگی هایی از قوم سلمان باشند، بیان داشت: ازجمله ویژگیهای این قوم این است که آنها محبوب و محب پروردگار هستند و در مقابل انسان های مومن متواضع و در مقابل دشمن شکست ناپذیر، محکم و استوار می باشند.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی ادامه داد: آنان در راه خدا مجاهدت می کنند و از جان و دل تلاش می نمایند و از طعنه، فشار و جریان های مخالف هراسی به دل راه نمی دهند.
وی خاطر نشان کرد که جوانانی که قرآن می خوانند قرآن با دل وجانشان آمیخته می شود و این از موهب های الهی است.
رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاههای کشور خاطر نشان کرد که اگر در خانه ای قرآن خوانده شود علاوه بر آن خانه همسایه های آن ها هم از برکت کلام الهی بهرمند می شوند و در نهایت جامعه از این نورانیت بهره مند می‌شود.

اجرای گروه نشیدخوانی و ترتیل قرآن کریم توسط دانشجوی حافظ قرآن از دانشگاه علوم پزشکی تبریز از دیگر بخش های معنوی شب سوم جشنواره بود.

لازم به عنوان است که علیرضا کچویی زاده برگزیده جشنواره در بخش مناجات خوانی کارکنان با نوای دلنشین خود حال و هوای خاصی به فضای جشنواره قرآن و عترت بخشید و در خواست کرد که تدابیر لازم برای حضور بازنشستگان در جشنواره های آتی فراهم شود.

 
٩٩٣٦٧        پنج شنبه ٩ آبان ١٣٩٨       ٢٣:١٤ 563
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: