صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  رئیس انجمن دیابت از استقرار اتوبوس دیابت در میدان امام خمینی(ره) خبر داد
 

رئیس انجمن دیابت از استقرار و خدمت‌رسانی اتوبوس دیابت طی هفته ملی دیابت در میدان امام خمینی(ره) خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، کوثری رئیس انجمن دیابت با اشاره به راه‌اندازی اتوبوس دیابت در راستای ارائه خدمات این حوزه و پایش و غربالگری شهروندان اظهار کرد: این اتوبوس طی چندماه گذشته در نقاط مختلف شهر ارائه خدمت داشته و در این هفته به‌صورت ویژه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری و استانداری در میدان امام خمینی(ره) مستقر می‌شود البته پس از این ایام نیز ارائه خدمات کمافی سابق در دیگر نقاط شهر ادامه خواهد یافت.

وی تشریح کرد: در این اتوبوس خدمات پایش قند خون، فشارخون و کنترل قد و وزن طی ساعات 8 تا 12 صبح همه روزه از 18 تا 24 آبان ماه در میدان امام انجام می‌شود و در صورت لزوم به افرادی که دارای قندخون بالا هستند نامه‌ ارجاع به پزشک داده می‌شود تا پیگیری روند کنترل و درمان آغاز شود زیرا بسیاری از مراجعین از وضعیت قندخون خود مطلع نیستند.

رئیس انجمن دیابت با بیان اینکه دیابت بیماری پنهان است عنوان کرد: در این محل به طور میانگین روزانه 250 تا 300 نفر مراجعه به اتوبوس صورت می‌گیرد و تقریبا از هر هزارنفر حدود 60 نفر ابتلا به دیابت تشخیص داده می‌شود که از وضعیت خود بی‌اطلاع بوده‌اند و حتی مواردی بوده که دچار شرایط حاد دیابت بوده‌اند اما نسبت به بیماری پنهان خود آگاهی نداشته‌اند.

خشکباری، مدیر داخلی اتوبوس دیابت نیز گفت: از تیرماه به صورت متناوب، اتوبوس در یک محدوده مستقر بوده و این روند ادامه خواهد داشت اما نکته قابل توجه ایتن است که مردم نسبت به پایش و بررسی شرایط سلامت خود حساس شوند و دست کم در جلسات آموزشی ماهانه این انجمن حضور یابند.

وی تصریح کرد: انجمن دیابت بالاترین سطح آموزش را در موضوع دیابت ارائه می‌دهد و افراد در معرض ابتلا و حتی افراد سالم نیز می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و نسبت به سلامتی خود و خانواده‌هایشان برنامه‌ریزی درستی داشته باشند.

وی افزود: پرنوشی، پرادراری، کاهش وزن و خستگی زودرس از جمله علائم ابتلا به قندخون بالاست که افراد در صورت مشاهده آن می‌توانند با انجام آزمایش نسبت به شرایط خود آگاهی کسب کرده و در روند درمان گام بردارند. 

 


 

 
٩٩٦٧٨        چهارشنبه ٢٢ آبان ١٣٩٨       ١٢:٠٥ 632
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: