صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار حوزه ریاست 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  جلسه هماهنگی برگزاری برنامه‌های هفته ایدز
 

جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته ایدز با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط در معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.   

به‌گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، در این جلسه خواسته‌ها و انتظارات کمیته برگزاری برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در هفته ایدز از هریک از دستگاه‌های حاضر مطرح و بررسی شد.

"سید جلال بطحایی" مدیر گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی با اشاره به ثبت روز ایدز در تقویم جهانی و بزرگداشت آن طی یک هفته در کشور ایران اظهار داشت: ایدز مسأله و دغدغه‌ای مهم در سلامت جامعه است و هریک از کشورهای جهان در تبیین و پیشگیری از ابتلا به این بیماری برنامه‌هایی را طی این ایام اجرایی می‌کنند.

وی ضمن تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی و آموزش به‌عنوان ابعاد مهم پیشگیری عنوان کرد: اطلاع‌رسانی در خصوص HIVبسیار حائز اهمیت است و می‌تواند از ابتلای افراد بیشتر جلوگیری کند، در حقیقت آگاه کردن مردم بهترین راه پیشگیری و ممانعت از شیوع است.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی مهم‌ترین رسالت دانشگاه را در هفته ایدز، اطلاع‌رسانی صحیح و گسترده برشمرد و افزود: گروه‌های مختلف هدف از جمله دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند در فراگیری آموزش و آگاه‌تر کردن جامعه نقش مؤثری ایفا کنند بنابراین لازم است آموزش متناسب با هر قشر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حتی اگر ثمره عملکرد این کمیته از ابتلای یک نفر جلوگیری کندبهره این جلسات حاصل شده‌است گفت: تعدادی بروشور و پمفلت برای توزیع در خانه‌های بهداشت کارگری و کارخانجات بزرگ تهیه و ارسال خواهد شد و اصناف، سازمان‌های مردم نهاد، گروه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی از جمله در دیگر ابعاد اطلاع‌رسانی با ما همکاری خواهند داشت.

مهندس بطحایی از سازمان بهزیستی برای هماهنگی آموزش خانواده‌های تحت پوشش و شهرداری در جهت به‌کارگرفتن ظرفیت تابلوها و تلویزیون‌های شهری در این ایام درخواست مساعدت کرد همچنین از دیگر دستگاه‌های حاضر در جلسه جهت اجرای برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی در این هفته درخواست همکاری کرد.

وی در ادامه از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و همچنین شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها درخواست کرد از آموزش گروه‌های در معرض آسیب در نقاط خاص مانند پایانه‌های اتوبوسرانی غفلت نشود.

دکتر طاهری مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز در این جلسه با بیان اینکه باید در ارائه آموزش و اطلاع‌رسانی، شرایط و برنامه‌‌های خلاقانه‌ای درپیش گرفته شود گفت: نشست خبری با اصحاب رسانه، اطلاع‌رسانی از طریق فضای مجازی و آموزش دانشجویان دانشگاه به‌عنوان سفیران سلامت در این موضوع نقش مهمی دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به رسالت روابط عمومی در اطلاع‌‌رسانی بیان کرد: این واحد آماده هماهنگی و همکاری هرچه تمام در اجرای برنامه‌های هفته ایدز است.

 

 

 
٩٩٩٠١        شنبه ٢ آذر ١٣٩٨       ١٢:٠٠ 927
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: