صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اطلاعیه ها 


  چاپ        ارسال به دوست

هشتمین جایزه ادبی یوسف برگزار می‌شود

به منظور انعکاس و انتقال میراث گران‌سنگ هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی، هشتمین دوره «جایزه ادبی یوسف» در قالب داستان کوتاه برگزار می شود. 

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، هشتمین دوره «جایزه ادبی یوسف» به منظور انعکاس و انتقال میراث گران‌سنگ هشت سال دفاع مقدس و مقاومت اسلامی، هشتمین دوره «جایزه ادبی یوسف» در قالب داستان کوتاه برگزار می‌شود.
موضوع اصلی داستان‌های ارسالی «دفاع مقدس»، «دفاع از حریم اهل بیت»، «مقاومت» و «بیداری اسلامی» است که بخش ویژه جایزه با موضوع «مقاومت ۴۵ روزه خرمشهر و حماسه فتح خرمشهر» است که در بخشی ویژه مورد داوری قرار گرفته و در هر استان یک برگزیده و تقدیری خواهد داشت.
دفاع از «حریم اهل بیت (ع)» و «مقاومت اسلامی» نیز ۲ بخش جدید دیگری است که امسال به بخش عمومی اضافه شده است، این جشنواره به صورت کشوری برگزار می‌شود اما به نفرات برتر استانی نیز جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.
توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، پرداخت به حماسه آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌ها استان، دستاوردهای استانی دفاع مقدس و تبعات این حماسه آفرینی ها و شخصیت‌های شناخته شده دفاع مقدس استان و استفاده از زبان و گویش‌های محلی امتیاز ویژه خواهد داشت.
تعداد صفحات آثار ارسالی حداکثر ۱۵ صفحه و تعداد کلمات داستان حداکثر چهار هزار کلمه بوده و پیش از این در نشریه یا کتابی مستقل منتشر نشده باشد، آثار باید به صورت تایپ شده ارسال شود.
جوایز این دوره ادبی برای نفر اول ۳ میلیون تومان، نفر دوم ۲ میلیون تومان و نفر ۳ یک میلیون تومان است جایزه این دوره در زمینه بخش ویژه نیز دو میلیون تومان برای نفر برتر و ۱,۵ میلیون تومان برای نفر تقدیری در نظر گرفته شده است.
شرکت‌کنندگان تا پایان تیرماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه استانی «جایزه ادبی یوسف» ارسال کنند مراسم پایانی و کشوری جایزه نیز، آذرماه سال جاری خواهد بود و داستان‌های منتخب در مجموعه‌ای به چاپ خواهند رسید.

 

هشتمین جایزه ادبی یوسف برگزار می‌شود


٠٨:٢٨ - يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٨٥٤٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: