صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اطلاعیه ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  نهمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا
 

نهمین کنگره بین المللی سلامت در حوادث و بلایا 25 تا 27 خردادماه برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، علاقمندان به کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه کنگره به آدرس http://iched.ir مراجعه کنند.

این کنگره در سیر تحولی خود همگام با پیشرفت دانش مدیریت بلایا در کشور دچار تغییرات به نسبت قابل توجهی در رویکرد، محتوا، شعار و حتی نام خود شده است. با جدا شدن مفاهیم پزشکی و درمانی صرف و راه اندازی کنگره­‌های ارزنده‌ای چون کنگره ملی تروما و کنگره ملی طب رزم و... که ناشی از پیشرفت علمی و تخصصی شدن مفاهیم اولیه این حوزه بوده است، کنگره بینالمللی سلامت در حوادث و بلایا به طور تخصصی به مباحث مدیریتی نظام سلامت در اداره حوادث و بلایا می‌پردازد. با توجه به وجود کنگره‌­های تخصصی فوق، از پذیرش مقالات و ایراد سخنرانی و برگزاری نشست­‌های علمی با موضوعات غیر از حوزه تخصصی خود پرهیز می‌کند.

اتفاق مبارکی که از کنگره هفتم رقم خورد، سپردن دبیرخانه علمی کنگره به جامعه دانشگاهی سلامت در حوادث و بلایا و بهره‌مندی از توان عظیم و درونزاد ملی کشور عزیزمان بود، که در عین کاهش هدفمند و برنامه­‌ریزی شده تعداد مقالات و شرکت­‌کنندگان، مخاطبین خاص، دانشگاهیان و کادر مجرب عملیاتی حوزه­‌های مرتبط مورد توجه قرارگرفتند. به اذعان ناظران بی‌­طرف، رشد کیفی و محتوایی معنا‌داری رخ داده است. این بدان معنا نیست که کنگره خالی از هرگونه خطا و کاستی بوده است. اما برگزارکنندگان کنگره بر این ادعا هستند که گوشی شنوا برای نقدهای سازنده و دلسوزانه، و آغوشی باز برای برای دریافت هرگونه ابداع، ابتکار و خلاقیت خواهند داشت. پس، جهت تعالی همه جانبه کشور عزیزمان ایران اسلامی، نیازمند یاری و همراهی‌تان در این مسیر پر افتخار هستیم.

کنگرۀ نهم مفتخر است که با نوآوری‌­های جدیدی به استقبال جامعه علمی و عملیاتی سلامت در بلایا برود. علاوه بر افزایش چشم­گیر تعداد کمیته­‌های علمی و کارگروه‌های علمی-اجرایی، توجه خاصی به مقوله­‌های مهمی همچون حوادث ترافیکی، فرهنگ­‌سازی برای نونهالان و نوجوانان، بازدیدهای علمی، مشارکت مردمی و سازمان‌های مردم نهاد، جمع­ آوری تجارب عملیاتی و درس­ آموخته­ های حوادث و بلایا و ارتقای کیفی کارگاه‌های داخلی و رویداهای جانبی کنگره معطوف شده است. همچنین برای اولین بار در کشور، کارگروهی با عنوان « اخلاق»  علاوه بر نظارت بر مقالات کنگره به مباحث   اخلاقی در برگزاری کنگره خواهد پرداخت. لازم به یادآوری است که در انتخاب شعار و محورهای کنگره، اسناد بالادستی ملی و بین المللی مدنظر قرار گرفته است. بنابراین می ­توان ادعا کرد که کنگره روز­آمد و همگام با دستاوردهای روز دنیا پیش می‌رود. امید است این تلاش‌ها مرضی درگاه حق تعالی و مورد عنایت حضرت ولی‌عصر (عجل الله تعالی فرجه) قرار گیرد.

 

 
٩٥٧٢٨        دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨       ١٢:٣٥ 807
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: