صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار شبکه ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   معاون درمان در جمع مسئولین مدارک پزشکی بیمارستان های استان بیان کرد:
  نیازهای دارویی و مدیریت منابع مالی بیمارستان بدون اطلاعات و داده های صحيح امکان پذیر نیست
 


 

 

 

 

 

 

 

معاون درمان دانشگاه گفت: داده ‌ها و اطلاعات مدارک پزشکی بیمارستان‌ها می‌تواند در تصمیم گیری برای منابع و نیاز های بیمارستان بسیار موثر باشد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی معاونت درمان، دکتر ابراهیم جلیلی در جلسه مسئولین مدارک پزشکی با تاکید بر نقش داده ها و اطلاعات صحیح در ارائه خدمات مطلوب به مراجعین بیمارستانی گفت: پیگیری های لازم در خصوص راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی انجام شده و با برطرف شدن برخی ایرادها توسط سازمانهای بیمه ای می توان با انجام نسخه‌نویسی به صورت الکترنیکی بخشی از مشکلات و کمبود های دارویی را مدیریت کرد.

وی افزود: با داده‌های صحیحی که در خصوص دارو بدست خواهد آمد علاوه بر مدیریت منابع مالی می‌توان کمبود‌های برخی از اقلام دارویی را با واردات هدفمند و برخی را با تلاش تولید‌کنندگان داخلی برطرف کرد.

دکتر جلیلی افزود: با استقرار پرونده الکترونیک سلامت دسترسی پزشکان به سوابق پزشکی مراجعین بسیار آسان خواهد شد و مراجعین می‌توانند در سراسر کشور با اطلاعات ثبت شده در پرونده بدون انجام کارهای اضافی (دوباره کاری ) مورد معاینه و معالجه قرار گیرند.

در ادامه ساجد عربیان از کارشناسان معاونت درمان با تشکر از حضور همه مدعوین در این جلسه، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص اطلاعات و داده‌های مدارک پزشکی ارائه کرد.

عربیان هدف از برگزاری این جلسه را همفکری و تبادل نظر در مورد اهداف و برنامه های آتی در خصوص آمار و مدارک پزشکی عنوان کرد و به برخی از مشکلات شاغلین در این بخش بیمارستانی اشاره کرد.

 

 
٩٨٠٩٤        دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨       ١٥:٥٠ 1470
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: