صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار شبکه ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  برگزاری کمیته بهداشت ستاد هماهنگی اربعین شهرستان همدان
 

کمیته بهداشت ستاد هماهنگی اربعین شهرستان همدان در مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان در این جلسه با اشاره به رسالت سنگین دانشگاه در ارائه خدمت طی ایام اربعین اظهار داشت: استان همدان هر ساله میزبان تعداد بسیاری از زائرین اربعین است و این موضوع امسال به‌دلیل حذف روادید حساسیت بیشتری ایجاد کرده‌است بنابراین باید در این ایام همّ و غمّ خود را در حوزه بهداشت و درمان بر ارائه هرچه بهتر خدمات متمرکز کنیم.  

دکتر خیراندیش تصریح کرد: تدابیری اخذ شده که در دو ایستگاه مریانج و جورقان ارائه خدمات بهداشتی درمانی صورت گیرد همچنین یک داروخانه بصورت شبانه روزی در مریانج و یک داروخانه در جورقان تا ساعت 11 شب در این ایام ارائه خدمت خواهند داشت.   

وی با اشاره به همکاری دیگر دستگاه‌ها در ستاد اربعین عنوان کرد: جمعیت هلال احمر از اواسط هفته اقدام به ارائه خدمت خواهد کرد از جمله استقرار 2 دستگاه آمبولانس 12نیروی امدادی و 2 نیروی درمان که با همراهی دیگر نیروها در نجف و کربلا مجموعا 146 نیرو اعزام خواهند کرد.  

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با بیان اینکه تعدادی درمانگاه در کربلا و نجف مستقر می‌شوند گفت: واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها  6نفر از همکاران را برای استقرار در مرز ایلام معرفی کرده‌است.

وی ضمن تأکید بر اینکه برنامه‌ریزی‌هایی جهت مقابله با بیماری‌های منتقله از آب و غذا طراحی شده‌است تشریح کرد: مراکز سلامت به‌صورت ویژه برای این ایام تجهیز کرده و بررسی مجدد دپوی دارویی داریم.

دکتر خیراندیش تبیین کرد: واحد گسترش بهداشت نیز در تأمین پزشک اعلام آمادگی نموده که در شهرهای مریانج جورقان و قهاوند مستقر خواهند بود همچنین اورژانس نیز آمادگی خود را مبتنی بر ارائه خدمات اعلام نموده‌است و آمبولانس‌هایی در میدان فرودگاه، بلوار آیت‌اله نجفی، میدان کربلا، میدان امام حسن(ع) و... مستقر خواهد بود.

وی متذکر شد: ما رسالت بزرگی در این ایام داریم که برای تحقق آن باید در 4زمینه مدیریت منابع، تشکیل کمیته ها، هماهنگی های درون بخشی و برون بخشی اقدام کنیم. 

 

 

 
٩٨٢٨٩        يکشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٨       ١٣:٢٧ 529
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: