صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار شبکه ها 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه هماهنگی طرح عاری از پوسیدگی دندان و بازدید ازمرکز دندانپزشکی سینای ملایر

جلسه هماهنگی طرح عاری از پوسیدگی دندان دانش آموزان پایه هفتم با حضور رئیس مرکز بهداشت، معاون پرورشی و کارشناس سلامت آموزش و پرورش، کارشناسان بهداشت و دهان و دندان و مدارس در دفتر سرپرستی مرکز بهداشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ملایر، رئیس مرکز بهداشت ملایر در این جلسه در مورد اهداف طرح عاری از پوسیدگی دندان در دانش آموزان پایه هفتم و نحوه اجرای این طرح توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر نیکو امجدی گفت: دانش آموزان پایه هفتم توسط دندانپزشک معاینه می‌شوند و  در صورت نیاز به خدمات دهان و دندان ( ترمیم، فیشورسیلانت، جرمگیری، پالپوتومی و..... ) در مرکز دندانپزشکی سینا انجام می‌شود و گواهی عاری از پوسیدگی نیز به دانش‌آموزان اهدا می‌شود.

سپس کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان در مورد سیاست طرح عاری از پوسیدگی در پایه هفتم و تفکیک آن از سن گروه هدف( 14-6) سال را صحبت کرد.

سمیرا باقری به  لزوم رعایت نکات بهداشت و دهان و دندان از قبیل طریقه صحیح مسواک زدن، کشیدن نخ دندان بعد از انجام این طرح در بین دانش‌آموزان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: در صورت رعایت نکات فوق و انجام مداوم آن از پوسیدگی دندان و خدمات گرانقیمت دندانپزشکی جلوگیری می‌شود.

سپس در بازدید از مرکز دندانپزشکی سینا که با حضور افراد حاضر در جلسه بود تعداد 140 دانش آموز پایه هفتم ابتدایی به همراه والدینشان توسط حدیث طاهری دندانپزشک آن مرکز در خصوص نحوه صحیح  مسواک زدن، نخ دندان و... آموزش دیدند.

در پایان به 30 دانش آموز که به سوال های دهان و دندان جواب صحیح دادند مسواک هدیه داده شد./ع

 


٠٨:٣١ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٩٨٧١٦    /    تعداد نمایش : ١٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: