صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار شبکه ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   
  برگزاری جلسه طرح وارنیش فلوراید دانش آموزان پایه اول تا هفتم در دفتر سرپرستی مرکز بهداشت ملایر
 

جلسه طرح وارنیش فلوراید دانش آموزان پایه اول تا هفتم با حضور رئیس مرکز بهداشت ملایر، کارشناس سلامت و معاون پرورشی آموزش و پرورش منطقه ملایر، جوکار و سامن به اتفاق کارشناس مسئول مدارس در دفتر سرپرستی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ملایر، دکتر نیکو امجدی رئیس مرکز بهداشت ملایر از این طرح به عنوان طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان نام برد که هر شش ماه یکبار بصورت رایگان در مدارس انجام می‌شود و در صورت نیاز دانش آموزان به خدمات دندانپزشکی توسط نیروهای بهداشتی با فرم ارجاع به مراکز دولتی معرفی و با تعرفه دولتی خدمات دندانپزشکی ارائه می‌شود.

در ادامه سمیرا باقری مسئول دهان و دندان مرکز بهداشت ملایر درباره هماهنگی طرح وارنیش فلوراید با  اداره آموزش و پرورش و شروع آن از 10 مهرماه که توسط 15 نفر نیروی شرکتی در مناطق شهری و روستایی توسط بهورزان انجام می‌شود توضیحاتی ارائه داد.

 

سپس در راستای هم اندیشی اجرای این طرح با مدیران مدارس به نکات مهمی از قبیل ثبت وارنیش فلوراید در سامانه و نیاز به اطلاعات شخصی دانش‌آموزان،  الزام حضور معلمین در هنگام وارنیش فلوراید، همراه داشتن مسواک و خمیر توسط دندان دانش‌آموزان اشاره شد.

خدمات فوق در سامانه سیب ثبت شده و از راه پیامک به والدین دانش آموزان اعلام می‌شود./ع

 

 
٩٨٧٣٧        سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨       ٠٩:١٦ 528
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: