صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار شبکه ها 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   به همت مرکز بهداشت ملایر صورت گرفت:
  افتتاح طرح وارنیش فلوراید در مدارس شهرستان ملایر
 

به همت مرکز بهداشت ملایر طرح بزرگ وارنیش فلوراید با حضور امام جمعه و بخشدار شهر جوکار، مدیر شبکه، رئیس مرکزبهداشت ملایر، رئیس آموزش و پرورش جوکار و مسئولین واحدهای بهداشت خانواده ، مدارس و دهان و دندان در مدرسه شهید زنگنه جوکار افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملایر، دکتر محسن ترکاشوند مدیر شبکه ملایر در این مراسم اظهار داشت:  این طرح از سال94 در مدارس ابتدایی هر 6ماه یکبار آغاز و از سال 97 از گروه سنی 3 سال در مراکز و پایگاه های بهداشتی هم در هر دوره 6ماهه شروع به فعالیت کرده و امسال گروه سنی پایه هفتم هم به این طرح اضافه شده است.

سپس حجت الاسلام امیدی امام جمعه جوکار در مورد تاکید رعایت بهداشت دهان و دندان در قرآن مجید مطالبی عنوان کرد و از دانش‌آموزان درباره نحوه وارنیش فلوراید و فواید آن سوالاتی پرسید.

در ادامه رئیس مرکز بهداشت اظهار داشت: وارنیش فلوراید یکی از عوامل و فاکتورهای مهم برای جلوگیری از فساد دندانهاست و این طرح برای جلوگیری از پوسیدگی و بهبود حساسیت‌های دندانی استفاده می‌شود و هر 6 ماه یک بار تکرار می‌شود و بر الزامی بودن رعایت بهداشت دهان و دندان بعداز وارنیش فلوراید بصورت مداوم تاکید کرد.

سپس توسط کارشناسان مراقبت سلامت طرز صحیح مسواک زدن و استفاده از نخ دندان و از جمله اهمیت دندان 6 و دندان‌های شیری و نحوه رعایت قبل و بعد از وارنیش فلوراید آموزش کامل داده شد و از طرف مرکز بهداشت تعداد 175مسواک و تعدادی پمفلت آموزشی اهمیت دندان و کتابچه نقاشی به دانش آموزان اهدا شد. /ز.ب 

 

 
٩٩٧٤٥        شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨       ١١:١٧ 587
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: