چهارشنبه ٠١ بهمن
ارتباط با ما
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 635925
 بازدید امروز : 6526
 کل بازدید : 25470620
 بازدیدکنندگان آنلاين : 11
 زمان بازدید : 0.4900
صفحه اصلی > وب دا همدان > آرشيو اخبار > اخبار سلامت  


 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
   متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان مركز آموزشي درماني فاطميه تشريح كرد:
  تغذيه با شير مادر گامي اساسي در توسعه سلامت كودكان
 

متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان مركز آموزشي درماني فاطميه مراقبت مادرانه آغوشي را روش خاص مراقبت از شيرخواران كم وزن دانست.

دكتر ناهيد رادنيا در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا در همدان گفت: اين روش موجب ارتقاي سلامت و بهبود وضعيت آنها از طريق كنترل مؤثرتر دماي بدن، تغذيه با شير مادر پيشگيري از عفونت و ايجاد ارتباط نزديكتر بين مادر و نوزاد مي‌شود.

وي در خصوص مزاياي مراقبت مادرانه آغوشي براي نوزاد گفت: مهمترين اصل ايجاد آرامش براي مادر و نوزاد است، آرامش روحی روانی مادر باعث افزایش شير‌دهي می‌شود در نتیجه تغذیه با شیر مادر موفق‌تر انجام می‌شود.

متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان مركز آموزشي درماني فاطميه گفت: ارتباط چشمی كه بین مادر و نوزاد برقرار می‌شود، باعث وزن‌گيري بهتر و سريع‌تر نوزاد مي‌شود و امكان بقاي بيشتر نوزاد و خواب عميق و راحت را فراهم مي‌كند و باعث ترخيص زودتر نوزاد از بيمارستان مي‌شود.

وي افزود:‌ شير‌خواراني كه به اين روش مراقبت مي‌شوند تنفس منظم‌تري دارند و كمتر مستعد ابتلا به بيماري‌هاي تنفسي مي‌شوند همچنين در اين روش مادر و نوزاد یک واحد محسوب می‌شوند و نباید از هم جدا شوند.

دكتر رادنيا با اشاره به مزاياي مراقبت مادرانه آغوشي براي مادر  گفت: احساس اطمينان و رضايت عميق از توانايي در مراقبت و بغل كردن نوزاد و توانمند شدن براي مراقبت از نوزاد در بيمارستان و منزل و برقراري پيوند عاطفي زودتر و بهتر با نوزاد از مزاياي مراقبت مادرانه آغوشي براي مادر  است.

وي ضمن تشريح روش انجام مراقبت آغوشي گفت: نوزاد به صورت برهنه به جز پوشك،جوراب و كلاه بر روي بدن بدون پوشش مادر يا پدر، در حالت عمودي، سينه به سينه بين دو پستان قرار مي‌گيرد، به طوري كه سر او به يك طرف برگردد و گردن در وضعيت تقريباً كشيده به عقب نگه داشته شود.

متخصص بيماري‌هاي زنان و زايمان مركز آموزشي درماني فاطميه افزود:‌ يك پارچه نخي طوري دور مادر و نوزاد بسته شود كه قسمت فوقاني پارچه درست زير گوش نوزاد قرار گيرد اين كار باعث تماس چشم به چشم مادر و نوزاد مي‌شود و براي احساس راحتي مادر مي‌توان يك ملافه روي نوزاد و مادر انداخت.

 

 
١٢٧٤٤        چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٢       ١٤:٠٣ 1223
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: