سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 24 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/04/20 - 07:08
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 147
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
گام دیگر در تحقق قانون جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی همدان؛

سومین خوابگاه متاهلی دانشگاه پذیرای دانشجویان از ترم تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دانشگاه تأمین خوابگاه برای دانشجویان به‌ویژه متأهلین است، عنوان کرد: در این راستا سومین خوابگاه متأهلی در تحصیلی جدید مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و در دولت سیزدهم در مجموع هزار تخت به مجموع تخت‌های دانشگاهی اضافه شده است .

 
 به گزارش پایگاه خبری وبدا در همدان، دکتر محمدمهدی مجذوبی به همراه دکتر یوسفی معاون توسعه دانشگاه و دکتر طیبی معاون فرهنگی دانشجویی از پروژه خوابگاه متأهلین دانشگاه علوم پزشکی همدان، ساختمان خیابان جهان‌نما و خوابگاه پسرانه شهید مدنی دانشگاه بازدید و در جریان آخرین وضعیت روند اجرایی این پروژه‌ها قرار گرفتند.
 
 
 دکتر محمدمهدی مجذوبی در این بازدید ضمن تأکید بر تسریع در ساخت این پروژه گفت: در راستای تأکید مقام معظم رهبری در تشویق به سنت حسنه ازدواج و موضوع فرزندآوری و همچنین تأکید بر اجرای قانون جوانی جمعیت، باید در راستای ایجاد و ساخت خوابگاه‌های متأهلی تلاش کرد.
 
 وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دانشگاه تأمین خوابگاه برای دانشجویان به‌ویژه متأهلین است، عنوان کرد: در این راستا در دولت سیزدهم در مجموع یک هزار تخت به مجموع تخت‌های دانشگاهی اضافه شده است .
 
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بزرگ‌ترین بلوک خوابگاهی در دولت سیزدهم با ۶۰۰ نفر ظرفیت سال گذشته با ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه به افتتاح رسید، عنوان کرد: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی همدان موفق شد رتبه دوم توسعه خوابگاهی متأهلی را در کشور کسب کند که اگر یک بلوک دیگر به مجموع خوابگاه‌ها اضافه شود رتبه اول کشوری را کسب خواهیم کرد.
 
 دکتر مجذوبی با بیان اینکه خوابگاه متأهلی با مشارکت مجمع خیرین سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی ۴ بلوک ساختمانی خوابگاه متأهلین در حال ساخت و تجهیز است، تصریح کرد: یکی دیگر بلوک‌های این پروژه ۷۰ درصدی پیشرفت دارد که در آینده نزدیک مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
 
 وی با اشاره به افزایش واحدهای فناور و دانش‌بنیان از ۴۰ به ۷۰ واحد در دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: محصولات تجاری‌سازی این واحدها نیز از ۲۰ به ۴۰ محصول ارتقا یافته است.
 
 این مقام مسئول ضمن اشاره به توسعه اورژانس‌ها در سه سال گذشته گفت: برای نخستین‌بار کلنگ ساخت دو همراه سرا در استان همدان در بیمارستان بعثت و امام حسین ملایر زده شده است.
 
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به کسب مجوز و راه‌اندازی ۴ پژوهشکده که در نوع خود بی‌نظیر است گفت: سومین دانشگاه علوم پزشکی کشور هستیم که معاونت بین‌الملل را ایجاد کردیم.
 
 دکتر مجذوبی ضمن اشاره به افتتاح آزمایشگاه ژنتیک پیشرفته تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار کرد: درگذشته مردم برای انجام آزمایش‌های ژنتیک پیشرفته به تهران و استان‌های دیگر مراجعه می‌کردند که با این افتتاح در این مرکز آزمایش‌های ژنتیک با تعرفه دولتی انجام خواهد شد و این امر تأثیر به سزایی بر کاهش وقت و هزینه مردم دارد.
 
 
افتتاح بلوک جدید خوابگاه متأهلی در آینده نزدیک
 
 معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان در خصوص مشخصات خوابگاه متأهلین دانشگاه گفت: این پروژه در ۴ بلوک هر بلوک ۲۰ واحد و در زیر بنایی بالغ ۱۵۰۰ مترمربع بوده که یک بلوک بیست‌ واحدی آن در بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری رسیده است .
 
 دکتر بابک یوسفی از پیشرفت ۷۰ درصدی یکی دیگر از بلوک‌های این پروژه خبر داد و افزود: امیدواریم با جذب اعتبار کافی شاهد افتتاح این پروژه در شروع ترم جدید دانشگاه باشیم.
 
 وی با بیان اینکه روند ساخت‌وساز و پیشرفت فیزیکی خوابگاه متأهلی دانشگاه در سال‌های اخیر شتاب گرفته است، عنوان کرد: دیگر بلوک ۲۰ واحدی این پروژه هم با ۴۰ درصد پیشرفت در حال تکمیل و آماده‌سازی است
 
 
 
  • گروه خبری : حوزه ریاست
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
خبر   نگار
خبرنگار

خبر نگار

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2298
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1406920
تعداد کاربران بر خط 3

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام