سال مهار تورم، رشد تولید
دوشنبه 04 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1400/03/24 - 10:27
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 609
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

هفته جهانی سلامت مردان گرامی باد

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، نامگذاری هفته جهانی سلامت مردان از 15 تا 21 ژوئن، دلالت بر لزوم آگاهی از اهمیت سلامت مردان و ترغیب مردان به برخورداری از زندگی طولانی تر و سالم تر دارد. هدف از تعیین این هفته به نام سلامت مردان، انجام تشویق به فعالیتهایی است برای آگاهی دادن به موضوعات بهداشتی که بر مردان تأثیر می گذارد و تمرکز بر آگاهی رسانی مردان است از مشکلی که ممکن است وجود داشته باشد و یا اینکه در آینده رخ دهد .
آگاهی مهمترین رکن است. هرچه مردم آگاهی بیشتری کسب کنند، شجاعت انجام کاری در مورد آن را نیزکسب می کنند. سال گذشته تمرکز بر روی دیابت در مردان بود. این بیماری در مردان بسیار بیشتر از زنان رخ می دهد و می تواند عوارض را نیز در گروه مردان با سرعت بالاتری نسبت به زنان ایجاد کند. این بدان معنی است که در مواردی مردان به عنوان سرپرست خانواده احتمالاً ممکن است مجبور به قطع عضو شوند و در بدترین حالت نیز، تعداد زیادی از زنان ممکن است بمیرند و این در حالی است که کارهای زیادی در زمینه تشخیص و مبارزه با دیابت انجام شده است و احتمال ایجاد تغییرات سالم و یا توقف یا تأخیر در شروع دیابت زیاد است . لذا با آگاه سازی و آموزش میتوان از این نوع بیماری ها پیشگیری کرد و با نامگذاری این هفته به نام سلامت مردان فرصت خوبی برای اطلاع رسانی و آموزش فراهم می شود.
اهمیت سلامت مردان تا جایی است که در بسیاری کشورها "ماه سلامت مردان " با هدف افزایش آگاهی از مشکلات پیشگیری از سلامتی و تشویق به تشخیص زودهنگام و درمان بیماری در مردان و پسران، تعیین شده است. در این ماه به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، سیاست گذاران عمومی ، رسانه ها و افراد فرصتی داده می شود تا مردان و پسران را ترغیب کنند که به دنبال مشاوره های منظم پزشکی و درمان زودهنگام بیماریها و آسیب ها باشند.
اطلاع رسانی و بررسی هزینه برای آموزش مردان به منظور آگاهی در مورد انتخاب سبک وشیوه زندگی سالم ، انجام ویزیت ها و معاینات منظم و ادواری توسط پزشک ، آموزش سکته های مغزی، انواع سرطان (بیضه ، پروستات ، پوست، ریه ، گوارش و...) ، بیماری های قلبی عروقی ، دیابت و نقرس و سایر مواردی از این قبیل از اهداف فعالیت های هفته سلامت می باشد.
  آمار نشان می دهد که مرگ ناشی از ابتلا به Covid-19 در مردان احتمالاً بیشتر از زنان می باشد. لذا اقدامات و تلاشهای بسیاری در این زمینه از طرف دولت و متخصصان بهداشت در حال انجام است تا مشخص شود چرا مردان بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند و در این مورد چه اقداماتی می توان انجام داد و این امر مستلزم انجام تحقیقات و دسترسی به داده های زیادی است.
همه ما باید در جهت جلوگیری از آسیب بیشتر ناشی از این ویروس ویروس باید تلاش کنیم. کمک به جلوگیری از انتشار ویروس، رعایت فاصله اجتماعی، ایمن سازی محل کار و کنترل استرس و اضطراب و سلامت روان بر عهده همه شهروندان می باشد و دولت مردان نیز موظفند در جهت شناسایی ، تجزیه و تحلیل ، تحقیق (و انتشار) چگونگی تأثیر ویروس در گروه های مختلف افراد و به روش های مختلف : ردیابی ، جداسازی و پشتیبانی هدفمند برای نیازهای مختلف و حمایت از سازمانهایی که برای گروه مردان فعالیت می کنند اقدام نمایند. /ب 
 
  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
مدیر سیستم
خبرنگار

مدیر سیستم

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 236
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1321333
تعداد کاربران بر خط 3

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام