سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 24 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/03/24 - 08:01
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 241
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه

سه قلوها رحمت خانه ما هستند/ گرمای خانواده 6 نفره ما حضور بچه هاست

مریم جاوید کارشناس اداره آموزش دانشکده پیراپزشکی در گفتگو با خبرنگار ما از گرمای حضور سه قلوها در جمع خانواده شش نفره‌اش می‌گوید.

 
به گزارش وب‌دا همدان به نقل از روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، مریم جاوید کارشناس اداره آموزش دانشکده پیراپزشکی است، دقت و خوشرویی و نکته سنجی او زبانزد است، کار را تا به نتیجه نرساند لحظه ای نمی نشیند، مدیر آموزش میگوید کار را به او بسپاریم خیالمان از انجام درستش راحت است. به خاطر همین وظیفه شناسی، او به عنوان کارشناس نمونه آموزش دانشکده پیراپزشکی در سال 1402 در هفته آموزش سال جاری انتخاب شد. این کارشناس عزیز، دهه شصتی است و یک مادر نمونه دارای 4 فرزند است. با او در خصوص خانواده باشکوه 6 نفره اش گفتگویی کردیم که در ادامه می‌خوانید.
 
 
در ابتدا  خودتان را به صورت کامل معرفی کنید و بگویید که صاحب چند فرزند هستید؟
مریم جاوید هستم متولد سال 1362، کارشناس آموزش دانشکده پیراپزشکی و صاحب 3قلوهای دختر و یک فرزند پسر 
 
 
مادر  4 فرزند بودن چه احساسی دارد؟
با وجود تمام سختیها وزحماتی که در این چند سال بدون کمک کسی و با وجود مشغله ی زیاد همسرم وجود داشت، با توکل ویاری از خدا زندگی پر ازشادی وخیر وبرکت در کنار یکدیگر داریم.
بچه ها خیلی خوشحال هستند از اینکه درکنار همدیگرهستند وکلی از بازی ها وشیطنت ها و لذت های روزمره را برای دوستان و اقوام تعریف می کنند.
 
سه قلو داشتن چه طعمی است؟
اول اینکه دعا می کنم خدا به همه ی کسانی که در انتظار فرزند هستند،  اولاد سالم وصالح عنایت کند. 
فکر می کنم طعم سه قلو داشتن برای من ملس است، چون ترش وشیرینی های خودش را دارد و واقعا لذت بخش است.
 
شما کارمند و مادر موفقی هستید، چگونه می توانید به تمام برنامه های زندگی در کنار مادر بودن برسید؟
با یاری خداوند وکمک همسر و فرزندانم در زندگی شخصی و در محیط کار هم همکاران عزیز و همراهی دارم.
 
رابطه پسر شما و خواهرهای سه قلو چطوراست؟
پسرم خواهرانش را خیلی دوست دارد ولی گاهی از اینکه آنها سه نفری باهم هستند گله میکند و میگوید: چرا من تنها هستم و تا چند وقت پیش مثل خواهرانش لباس می پوشید و از رفتارهای آنها تقلید می کرد.
 
سه قلو ها چقدر کمک حال هم هستند؟
با اینکه ممکن است در خانه گاهی باهم دعوا و بحث سر مسایل کوچیک داشته باشند ولی معلم هایشان در این چند سالی که پشت سر گذاشتند همیشه از اینکه چقدر هوای هم را دارند و نمیگذارند کسی آسیبی به آنها برساند و به هم کمک کنند تمجید می کند.
 
فرزندان شما از اینکه خواهر و برادر دارند و تک فرزند نیستند چه احساسی دارند؟ و به نظر شما از لحاظ اخلاق و رفتار چه فرقی با تک فرزندانی که در خانواده شما هستند دارند؟
خیلی خوشحال هستند و همیشه بین حرفهایشان میگویند که فلان بچه ی فامیل که تنهاست طفلکی گناه دارد  و چطوی به بازی ما نگاه میکند و...
خوش اخلاق ،زودجوش، مهربان، دست ودلباز هستند و عاشق بچه ها،  یعنی اگه در جاهای عمومی یا مراسم های اقوام باشیم هر کدام با یک بچه همراه می شوند و به من می گویند مامان ببین چه شیرین ،چه ناز هستند.
 
حرف پایانی خودتان را هم بفرمایید ؟
خداوند رو شاکرم به خاطر تمام نعمتهایشان از جمله بچه های سالمی که به من عطا کردن، همسر مهربان و دلسوزی که دارم و....
از رییس دانشکده، آقای دکتر ایمنی و مدیر آموزش، خانم حسینی و همه همکاران همراهم که مرا درک می کنند و در این مدت به من کمک کردند تا با آرامش وظایف خود را انجام دهم  کمال تشکر دارم.
 
و به همه ی عزیزانی که این مصاحبه را مطالعه می کنند پیشنهاد می کنم به فکر فرزندآوری باشند خداوند روزی وصبروحوصله اش را عنایت می کند ودر آینده که ما نیستیم کمک هم هستند  ودر کل اگر بخواهم بگویم با فرزندان زیاد زندگی خیلی خوش میگذرد و امیدوارم فرزندان سرزمینم شادو خوشحال باشند و عاقبت بخیر شوند  وما هم در درگاه خدا شرمنده نباشیم ومایه ی سرافرازی ما باشند ان شاالله.
 
  • گروه خبری : آموزشی و پژوهشی,اخبار سلامت,اخبار واحدها
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
زهرا  عسگری
خبرنگار

زهرا عسگری

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2163
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1406785
تعداد کاربران بر خط 3

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام