سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 24 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/02/12 - 16:35
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 180
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

نهمین سمینار علمی هفته سلامت با شعار سلامتی من، حق من برگزار شد

سمینار علمی هفته سلامت در دانشکده بهداشت برگزار شد.

به گزارش وب‌دا همدان به نقل از روابط عمومی دانشکده بهداشت، نهمین سمینار علمی هفته سلامت با شعار "سلامتی من، حق من"، توسط گروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت و با همکاری مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در محل آمفی تئاتر دانشکده بهداشت برگزار گردید.
در ابتدای مراسم دکتر علی آبادی معاون آموزشی دانشکده بهداشت ضمن خوش آمدگویی به اهمیت سلامت و برگزاری این سمینار پرداخت.
در ادامه دکتر کریمی رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در مورد نابرایری در سلامت سخنرانی خود را ارایه نمود و بر اهمیت اجرای عدالت با مفهوم نداشتن چالش های متفاوت برای افراد با شرایط مشابه در دستیابی به سلامت اشاره کرد و تاکید داشت که عوامل اجتماعی موثر بر سلامت مهمترین گلوگاه رسیدن به عدالت در سلامت است.
سپس دکتر ربیع یگانه، رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان با موضوع جوانی جمعیت ،بیان داشت که جمعیت ایران در طی 45 سال اخیر ده سال پیرتر شده است و از آنجا که سالمندی در ایران قبل از توسعه یافتگی کشور رخ داده است جامعه را با چالش های سالخوردگی نیروی کار، تغییر الگوی مصرف و رشد اقتصادی روبرو کرده که خود موید اهمیت و لزوم فرزند آوری می باشد.
دکتر محمد خزایی مدیر مرکز توسعه و تحقیقات دانشگاه نیز درباره زمین پاک به ایراد سخنرانی پرداخت و بیان داشت که یکی از دلایل اصلی تغییر اقلیم، مونوکسید کربن و اثرات گلخانه ای است که یکی از مهمترین ضربه های تغییر اقلیم، تحت تاثیر قرار دادن بارش می باشد که بر مساله بحران آب در کشور ما که یک مساله جدی است تاثیر بسزایی دارد.
در ادامه دکتر معینی، مدیرگروه آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت با موضوع سلامتی، حق و مسئولیت همگانی ، اشاره داشت که حق سلامتی، از حقوق بنیادین بشر است و انسان سالم، محور توسعه پایدار می باشد. وی همچنین افزود که از شروط رسیدن به حق سلامتی، کاستن از عوامل تهدید کننده و ارایه خدمات بازتوانی پس از روبرویی و ابتلا به عوامل تهدید کننده سلامتی می باشد.
در پایان مراسم به قید قرعه، به حضار جوایزی اهدا شد، همچنین به سخنرانان سمینار به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید.
  • گروه خبری : آموزشی و پژوهشی,اخبار سلامت
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
شهبازی دانشکده بهداشت
خبرنگار

شهبازی دانشکده بهداشت

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2276
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1406898
تعداد کاربران بر خط 4

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام