سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 24 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/03/27 - 07:08
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 389
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

آماده سازی دانشگاه برای میزبانی از همایش بین‌المللی «گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو»

اولین همایش بین‌المللی «گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو» 13 تا 15مردادماه با حضور وزیران بهداشت، گردشگری و سفرای کشورهای عضو اکو به میزبانی همدان برگزار می شود.

به گزارش وبدا همدان، محسن معصوم‌علیزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان در نشست مشترک با دکتر محمد مهدی مجذوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان ضمن قدردانی از اقدامات ارزنده دانشگاه در حوزه رونق گردشگری سلامت استان، بیان داشت: امسال یک رویداد بین‌المللی در حوزه گردشگری سلامت پیش‌بینی شده و قرار است همایش بین‌المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در همدان برگزار شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بنا داریم در این همایش، ظرفیت‌های پزشکی، درمانی و گیاهان دارویی استان را به کشورهای عضو اکو به خوبی معرفی کنیم، افزود: همدان در حوزه گردشگری سلامت ظرفیت‌های زیادی دارد که به واسطه جاذبه‌های متعدد تاریخی و فرهنگی و همچنین ارائه خدمات پیشرفته درمانی و جراحی، می تواند پتانسیل این حوزه با فعال شدن فرودگاه شهر همدان به طور مضاعفی افزایش یابد. چرا که از اولین سوالات فعالین این حوزه در سایر کشورهای دنیا، فاصله فی ما بین فرودگاه تا مرکز شهر است.
دکتر مجذوبی اظهار داشت: دانشگاه طی 3 سال گذشته اقدامات زیادی در زمینه توسعه گردشگری سلامت استان انجام داده است که می توان به راه اندازی سایت انگلیسی دانشگاه و معرفی ظرفیت های گردشگری سلامت استان در این وبگاه، بازدید های نظارتی و اعطای مجوز IPD به بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود واجد شرایط اشاره کرد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان در ادامه ضمن بیان حضور 70 نفر از وزرای بهداشت، گردشگری، سفیران و فعالین حوزه سلامت در این همایش بیان داشت: این رویداد بین المللی شامل 4 زیرکمیته علمی، اجرایی، امنیتی و تبلیغات واطلاع رسانی می باشد. 
محسن معصوم‌علیزاده ضمن بیان تلاش های صورت گرفته در زمینه راه اندازی هتل بیمارستان در استان گفت: در راستای فعال سازی فرودگاه شهر همدان، تنها به دنبال یک هواپیما نبوده و در تلاش هستیم مجوز های لازم را جهت اخذ یک ایرلاین به دست آوریم.

  • گروه خبری : حوزه ریاست,اخبار واحدها
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
سجاد سنگستانی
خبرنگار

سجاد سنگستانی

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2029
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1406651
تعداد کاربران بر خط 2

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام