سال مهار تورم، رشد تولید
دوشنبه 04 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/03/14 - 12:28
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 420
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
با هدف تقویت تعاملات جهانی در بستر اینترنت صورت گرفت؛

رونمایی و افتتاح وبگاه انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی همدان

وبگاه انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی همدان با حضور هیئت رئیسه دانشگاه افتتاح و رونمایی شد.

به گزارش وب‌دا همدان، دکتر محمدمهدی مجذوبی رییس دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه جای خالی این زیرساخت مهم در نمای عملکرد دانشگاه بسیار محسوس بود اظهار کرد: به لطف خداوند و با همت مدیریت‌های روابط عمومی و فناوری اطلاعات دانشگاه و با مشارکت‌ حوزه‌های پژوهشی و بین الملل و درمان این پایگاه با محوریت توسعه بین المللی سازی دانشگاه راه‌اندازی و افتتاح شد. 
وی تصریح کرد: یکی از محورهای عملکرد دانشگاهی که می‌خواهد در عرصه بین‌الملل حرف برای گفتن داشته باشد برخورداری از  وبگاهی جامع به زبان انگلیسی است که نماینده قابلیت ها و ظرفیتهای دانشگاه در خارج از کشور باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد:  ادامه این مسیر با معاونت بین‌الملل دانشگاه خواهد بود که می بایست با به‌روز رسانی، تعریف فرایندها و ارائه محتواهای کاربردی و توسعه ظرفیت‌های آن در مسیر اهداف تعاملات بین‌المللی دانشگاه گام بردارد.
وی افزود: بدیهی است با توجه به سیاست ها و شاخصهای نظام های رتبه بندی دانشگاه های جهان، وبگاه انگلیسی دانشگاه می تواند با ایجاد بستری جهت تبادل دانش و توسعه همکاری های بین‌المللی، باعث ارتقاء جایگاه دانشگاه در سطح رتبه بندی های جهانی گردد.
مهندس علیرضا توقیری مدیر روابط عمومی دانشگاه معرفی دانشگاه علوم پزشکی همدان در سطح بین‌الملل را مهمترین رویکرد راه‌اندازی وبگاه انگلیسی برشمرد و گفت: وبگاه جدید شامل بخشهای اصلی معرفی ساختار و حوزه‌های اصلی دانشگاه، گردشگری سلامت، آموزش و دانشجویان بین الملل، تحقیقات و فناوری بخشهای متنوعی از جمله اخبار و رویدادها، چندرسانه‌ای و تور آشنایی با دانشگاه و پذیرش آنلاین است.
وی تشریح کرد: صفحه معرفی کشور ایران و استان همدان از دیگر آیتم‌هایی است که در این سایت برای کاربران منظور شده که می‌تواند در توسعه ظرفیت‌های توریسم سلامت مورد استفاده قرار گیرد البته در این خصوص داده‌های متنوع دیگری نیز به مرور به ظرفیت‌های فراهم آمده افزوده می‌شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه در گزارشی از روند اجرای این پروژه افزود پس از راه‌اندازی پورتال جامع فارسی دانشگاه در فروردین سال قبل، طراحی و راه‌اندازی وبگاه انگلیسی در دستور کار قرار گرفت و کارگروه ویژه ای  از اردیبهشت۱۴۰۲ با حضور نمایندگان روابط عمومی، فناوری اطلاعات، معاونت تحقیقات، معاونت آموزشی، معاونت درمان و دانشکده بین‌الملل تشکیل شد و جلسات تخصصی و ویژه با نمایندگان واحدهای ذینفع جهت راهنمایی، ارزیابی و تحلیل نیازها به منظور طراحی اختصاصی قالب‌های گرافیکی و چینش و انتخاب محتوا برگزار شد. 
وی همچنین با اشاره به تلاش تیم تولید محتوا افزود طراحی و پیاده‌سازی اختصاصی صفحات و فرم‌های موردنیاز واحدها با نگاه مخاطب خارجی و عکاسی و تصویربرداری ویژه از بخش‌های مختلف دانشگاه و بیمارستان‌ها به منظور درج و نمایش در وبگاه از دیگر اقداماتی است که با تلاش همکاران در هریک از این سرفصل‌ها انجام شد. 
مهندس توقیری تولید محتوا و برگزاری جلسات ویژه به منظور جمع‌بندی نیازها و ترجمه اختصاصی مطالب دریافتی به منظور درج در وبگاه جهت ارزیابی وب سایت‌های دانشگاهی در تایمز  طی یک‌سال گذشته صورت گرفته است. 
وی در پایان خاطرنشان کرد: طراحی ویژه صفحات دانشکده‌ها، معاونت ها، معرفی همدان و جاذبه های ایران، فضاهای زندگی دانشجویی، مقاطع تحصیلی، آزمایشگاه ها، کتابخانه‌ها، و سایر امکانات آموزشی و پژوهشی و ورزشی و رفاهی دانشگاه و سایر صفحات سایت اصلی متناسب با بروزترین زبان های طراحی وب سایت توسط همکاران روابط عمومی دانشگاه و ایجاد زیرساختها توسط مدیریت فناوری اطلاعات به انجام رسید.
دکتر رضا شکوهی معاون تحقیقات و فناوری در این مراسم با بیان اینکه در اجلاس اخیر وزارت بهداشت بر تقویت زیرساخت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تأکید شد، عنوان کرد: 5 تا 10 درصد از شاخص‌های رنکینگ بین‌المللی نیز مربوط به بستر تعاملات این حوزه است. 
وی با اشاره به اینکه 80 درصد مسیر بین‌المللی سازی دانشگاه از طریق وبگاه اینترنتی ممکن می‌شود گفت: لازم است در این راستا اطلاعات کامل‌تری در سایت بارگذاری شود و زمینه همکاری بیشتر در این خصوص فراهم شود تا به اهداف مورد نظر و جایگاه شایسته دانشگاه دست یابیم. 
 
افتتاح سایت انگلیسی آغازی مؤثر برای توسعه بین‌المللی سازی و جذب توریسم سلامت
 
در ادامه مهندس احسان کوکاییان مدیر فناوری و اطلاعات دانشگاه در این جلسه به فراهم‌آوری ظرفیت‌های متنوع نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در راه‌اندازی این وبگاه اشاره و اظهار کرد: امید است با اقدامات صورت گرفته و تلاش بی‌دریغ همکاران، این افتتاح آغازی مؤثر برای توسعه بین‌المللی سازی دانشگاه باشد.
 
مهندس کوکاییان برگزاری جلسات آموزش پنل وب سایت برای نمایندگان واحدها به منظور درج مطالب اختصاصی را از دیگر اقدامات در راه‌اندازی این وبگاه برشمرد و افزود: همچنین برگزاری جلسات ویژه به منظور جمع‌بندی نیازها و پیاده‌سازی نهایی قالب‌های اختصاصی واحدها صورت گرفته است. 
 
وبگاه انگلیسی یکی از ضروریات نمایه‌سازی دانشگاه در حوزه بین‌الملل است
 
دکتر علیرضا سلطانیان معاون بین‌الملل دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به پیچیدگی مسائل راه‌اندازی سایت و بارگذاری محتواهای مورد نظر، از همت همکاران روابط عمومی و فناوری اطلاعات دانشگاه در این راستا قدردانی کرد و افزود: تلاش خواهیم کرد به غیر از زبان انگلیسی یک زبان خارجی دیگر نیز در این سایت به کار گرفته شود.
وی به تدوین فرایندی یکسان در انتشار اخبار و اطلاعیه‌های واحدهای مختلف دانشگاه در سایت انگلیسی اشاره و بیان کرد: در این راستا برنامه‌ریزی لازم جهت اعتباربخشی نیز انجام شده و در زمان طلایی اعتباربخشی که فصل تابستان است اقدامات لازم اجرایی و عملیاتی خواهد شد.
 
  • گروه خبری : حوزه ریاست,اخبار واحدها
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
سردبیر  خبر
خبرنگار

سردبیر خبر

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 401
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1321498
تعداد کاربران بر خط 3

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام