تـولــید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
تولد 5318 نوزاد در مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان / 74 دوقلو متولد شد
مدیر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه همدان از تولد 5 هزار و 318 نوزاد در این مرکز آموزشی درمانی خبر داد و گفت:‌ آموزش ترغیب مادران به زایمان طبیعی در دستور کار است.
به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، سیدعلی اشرف حسینی از تولد 5 هزار و 318 نوزاد به روش زایمان طبیعی و سزارین از ابتدای امسال تا 10 دی ماه در مرکز آموزشی و درمانی فاطمیه خبر داد و اظهار کرد: در این مدت 74 مورد دوقلوزایی و 110 مورد چندقلوزایی در این بیمارستان به ثبت شده است.
وی با اشاره به آموزش های صورت گرفته از سوی بیمارستان فاطمیه در ترغیب مادران به زایمان طبیعی به خاطر سلامتی مادر و نوزاد گفت: زایمان طبیعی از ایجاد عفونت های بعد از عمل جراحی سزارین به دور است و از آسیب های جسمی همچون پارگی رحم نیز مستثنی خواهد بود.
مدیر مرکز آموزشی درمانی فاطمیه با تاکید به اینکه در زایمان طبیعی عملکرد تنفسی نوزاد و گردش خون او افزایش می یابد افزود: قند خون نوزاد تنظیم و باعث تقویت وابستگی بین مادر و نوزاد می شود.
وی با اشاره به اینکه سزارین به دلیل عوارضی که برای مادر و جنین دارد جایگزین مناسبی برای زایمان طبیعی نیست خاطرنشان کرد: سزارین زمانی مفید است و ضرورت می یابد که مادر نتواند زایمان طبیعی انجام دهد، زیرا ممکن است سلامت مادر و جنین در اثر زایمان طبیعی به خطر بیفتد.
 
تاریخ:
1400/10/20
ساعت:
13:00
تعداد بازدید:
474
منبع:


  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal