تـولــید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
سرپرست شعبه بین الملل دانشگاه گفت:
شبکه‌سازی دانشجویان غیرایرانی و ترویج فرهنگ ایرانی_اسلامی در دستور کار قرار گیرد

دکتر مهدی رمضانی سرپرست شعبه بین املل دانشگاه گفت: باید در بین دانشجویان غیرایرانی برای تعامل بیشتر با دانشگاه شبکه سازی شود و ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی در دستور کار این شعبه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی شعبه بین الملل دانشگاه، دکتر رمضانی ضمن اشاره به مزایا و معایب پذیرش و جذب دانشجوی غیرایرانی در دانشگاه اظهار داشت: یکی از برندها و توفیقات دانشگاه علوم پزشکی همدان تعداد دانشجویان غیرایرانی آن است زیرا این دانشجویان سفیران فرهنگی هستند که می‌توانند فرهنگ، آداب، رسوم و مسائل فرهنگی- اجتماعی ما را به کشور خود منتقل کنند که این امر یکی از مزایای جذب دانشجوی خارجی محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: یکی از معایب جذب دانشجویان غیرایرانی این است که آنان با فرهنگ و آداب و رسوم متفاوت به کشور ما وارد می‌شوند که ممکن است دارای ویژگی های شخصیتی و اخلاقی خاص یا مشکلات رفتاری و عقیدتی باشند که در صورت عدم مدیریت درست ممکن است سبب ایجاد آسیب‌های اجتماعی به ویژه در بین قشر فرهنگی و دانشجویان ایرانی گردد که این مشکل با ارتباط مستقیم با دانشجویان و آموزش قوانین، مقررات و احکام عرفی، اخلاقی و اجتماعی جامعه اسلامی و همچنین آموزش قوانین حضور در دانشگاه در هر واحد دانشگاهی قابل مدیریت و کنترل است.

دکتر رمضانی با بیان اینکه شبکه ‌سازی دانشجویان غیرایرانی و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی باید در دستور کار این شعبه قرار گیرد بیان داشت: یکی از نکات مهم در خصوص دانشجویان غیرایرانی، شبکه‌سازی برای آنان است که دانشگاه علوم پزشکی همدان توانسته است با اجرای برنامه‌های دقیق و هدفمند یک شبکه سازی بسیار خوب در بین دانشجویان افغانستانی و عراقی و پاکستانی که بیشترین تعداد را تشکیل می‌دهند ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزایای شبکه‌سازی دانشجویی غیرایرانی این است که نمایندگان آنان شناسایی می‌شوند و می توانیم بطور مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم و برای ارتقای تعامل با آن‌ها در حوزه های مختلف فرهنگی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.

سرپرست شعبه بین الملل دانشگاه با بیان اینکه اردوهای چند روزه مختص دانشجویان خارجی قطعا برای ایجاد و ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی موثر خواهد بود اظهار کرد: در این اردوها با اجرای برنامه‌های قرآنی، بازدید از اماکن فرهنگی همدان، برگزاری اردوی چند روزه در قم و جمکران، برنامه‌های ورزشی و تشکیل تیم‌های ورزشی فوتسال از دانشجویان غیرایرانی و بازدید از مراکز تاریخی کشور و آشنایی با آداب و رسوم قومیت های مختلف ایران از جمله اقداماتی است که این دانشگاه می تواند در آینده و با برنامه ریزی مدون برای دانشجویان غیر ایرانی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: برگزاری جشن‌های مناسبتی ویژه دانشجویان خارجی براساس مناسبت‌های ثبت شده در تقویم ملی آن‌ها، راه اندازی بسیج جهان اسلام با حضور دانشجویان غیرایرانی با هدف ارتباط و تعامل بیشتر با این کشورها، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی مانند جشنواره ادبیات، جشنواره شعر امید، جشنواره مولود کعبه‌، برگزاری شب شعر اتباع خارجی، همراه با برگزاری مراسم پایانی و تجلیل از دانشجویان برتر از دیگر برنامه های فرهنگی است که دانشگاه علوم پزشکی همدان میتواند برای دانشجویان غیرایرانی انجام دهد.

دکتر رمضانی با بیان اینکه از طریق دانشجویان غیرایرانی با ایجاد تعامل و ارتباط با اندیشمندان جهان اسلام در کشورهای مختلف از جمله افغانستان، پاکستان و عراق مورد تاکید است اظهار داشت: با این اقدام تعامل و تبادل فرهنگی بین کشورها بیشتر میشود و ثمرات خیلی خوبی را در بحث ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی در دانشگاه و منطقه خواهد داشت.

وی در پایان ضمن بیان اینکه نگاه دانشگاه علوم پزشکی همدان به دانشجویان غیر ایرانی سفیر فرهنگ و انقلاب اسلامی است اظهار کرد: با برقراری ارتباط و تعامل بیشتر با آنان می‌توانیم این سفیران را با سبک ایرانی و شخصیت‌های مهم و برجسته همچون امام راحل و رهبر معظم انقلاب و شخصیت‌های برجسته کشور و جایگاه رفیع شهدای انقلاب اسلامی آشنا کنیم. /ب

تاریخ:
1400/10/21
ساعت:
08:10
تعداد بازدید:
390
منبع:


  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  Powered by DorsaPortal