تـولــید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
+
اندازه قلم
-
رنگ
دانشگاه علوم پزشکی همدان
سرپرست شعبه بین الملل دانشگاه:
از نظر آموزشی هیچ تفاوتی بین دانشجویان ایرانی و غیرایرانی وجود ندارد
دکتر مهدی رمضانی در دیدار با نمایندگان دانشجویان غیرایرانی ضمن بیان این که از مشکلات و موانع جزئی در مسیر آموزشی دانشجویان خارجی و غیر ایرانی با خبر هستم گفت: از نظر آموزشی هیچ فرقی را بین دانشجویان ایرانی و خارجی قائل نخواهیم بود.
به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان به نقل از روابط عمومی شعبه بین الملل دانشگاه، جلسه هم اندیشی و رفع موانع موجود در مسیر آموزش دانشجویان غیر ایرانی و خارجی در شعبه بین الملل دانشگاه با حضور دکتر مهدی رمضانی سرپرست شعبه، آیلین فصیحی مدیر روابط بین الملل و نمایندگان دانشجویان غیر ایرانی برگزار شد.
دکتر رمضانی با بیان اینکه عمده موانع و مشکلاتی دانشگاه در بحث آموزش دانشجویان غیر ایرانی در رشته MBBS است اظهار کرد: با توجه به این که رشته تحصیلی MBBS یکی از رشته های نو پا در ایران است و هنوز هیچ گونه بانک اطلاعی از نحوه آموزش موفق آن برای دانشجویان غیر ایرانی وجود ندارد، به تبع مشکلات و موانع آموزشی جزئی بر سر راه آن وجود دارد که سعی داریم آن را به بهترین نحو ممکن برطرف کنیم.
وی در ادامه افزود: با توجه به هماهنگی هایی که از قبل با وزارت متبوع انجام شد، رشته MBBS به طور رسمی برای تربیت دانشجویان غیرایرانی مصوب شده بود اما با توجه به این که کوریکولوم آموزشی دقیق و جامعی از آن وجود نداشت، مشکلاتی در مسیر فرایند های آموزشی ایجاد شد که هم اکنون مدتی است به صورت جامع و کامل کوریکولوم آموزشی این رشته به تصویب رسیده است و به زودی همه مشکلات آموزشی آن در سراسر کشور برطرف خواهد شد.
دکتر رمضانی با اشاره به اینکه آیین نامه آموزشی دقیق و کاملی برای کلیه رشته های علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت تدوین و برنامه ریزی می شود گفت: معاونت آموزشی وزارت بهداشت هر چند سال یک بار آیین نامه های کلیه رشته های علوم پزشکی را به روزرسانی و بازنگری می کند و در همین راستا آیین نامه آموزشی رشته MBBS نیز تدوین شده است که میتوان گفت بخش عمده و اساسی مشکلات آموزشی آن برطرف شده است و ما در تلاش هستیم طبق قانون و مقررات آن را به اجرا بگذاریم.
وی متذکر شد: از مشکلات و موانع جزئی موجود در مسیر آموزشی دانشجویان خارجی و غیر ایرانی با خبر هستیم، از نظر آموزشی هیچ فرقی را بین دانشجویان ایرانی و خارجی قائل نخواهیم بود و در تلاش هستیم رضایت دانشجویان غیرایرانی را در حوزه آموزش بیش از پیش به بالاترین سطح ممکن ارتقا دهیم.
آیلین فصیحی مدیر روبط بین الملل شعبه بین الملل دانشگاه با بیان این که تعامل سفارت پاکستان با دانشگاه علوم پزشکی همدان بیش از پیش افزایش خواهد یافت گفت: با توجه به این که هم اکنون رشته MBBS در وزارت بهداشت ایران دارای کوریکولوم آموزشی دقیق و روشنی است، طبق مکاتباتی که با سفارت پاکستان داشته ایم، در تلاش هستیم که سازمان PMC پاکستان، آموزش رشته MBBS را در ایران در لیست مورد تایید خود قرار دهد و در مراحل پایان این فرایند قرار داریم.
وی در ادامه افزود: همچنین با سازمان WHO نیز طی مکاتبات و هماهنگی های به عمل آمده در تلاش هستیم که دانشگاه همدان را در لیست دانشگاه های مورد تایید آموزش MBBS در دنیا قرار دهیم که با توجه به سطح آموزشی و امکانت موجود در دانشگاه علوم پزشکی همدان این اتفاق خواهد افتاد.
در پایان این دیدار، نمایندگان دانشجویان خارجی در خصوص عمده مشکلات آموزشی در رشته های مختلف موجود در دانشگاه علوم پزشکی همدان بحث و تبادل نظر کردند و دکتر رمضانی سرپرست شعبه بین‌الملل دانشگاه برای رفع هر چه زود تر این موانع قول مساعد داد. /ب
تاریخ:
1400/10/23
ساعت:
09:15
تعداد بازدید:
449
منبع:

  • 1_0
  • 2_0
  • 3_0
  • 4_0

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal