سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 24 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1403/04/20 - 12:12
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 167
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان:

تجربیات موفق کشوری در تحقق اهداف جوانی جمعیت دانشگاه مورد استفاده قرار گیرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان بر لزوم استفاده از تجربیات اثرگذار و موفق در تحقق اهداف قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تأکید کرد.

به گزارش وب‌دا همدان، دکتر مجذوبی در این جلسه از قرارگاه جوانی جمعیت ضمن اشاره به کسب رتبه نخست برنامه عملیاتی سال 1402 بیان کرد: آسیب شناسی موضوع جمعیت و شناسایی موارد اثرگذار در سطح جامعه، نیازمند بررسی دقیق‌تر می باشد که لازم است در دستور کار قرار گرفته و مؤلفه های موثر بر نرخ TFR و موالید بررسی گردد. 
 
وی همچنین بر لزوم بهره‌مندی از تجربیات دانشگاه‌های برتر در حوزه جوانی جمعیت تأکید و اظهار کرد: در موضوع ازدواج کارکنان مجرد دانشگاه طرح تحقیقاتی انجام شود و طرح‌های تحقیقاتی انجام شده یا در حال انجام مرتبط با موضوع جوانی جمعیت، در جلسه آتی قرارگاه مطرح گردد. 
 
در ادامه دکتر ترکمان اسدی دبیر قرارگاه جوانی جمعیت به ارائه دستور کار جلسه و بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات محوری پرداخت.‌ 
 
 دکتر شکوهی معاون تحقیقات و فناوری نیز اظهار کرد: 20 مورد اولویت پژوهشی توسط معاونت تحقیقات دانشگاه اعلام گردیده که موضوع جوانی جمعیت موضوع اولویت اول است و ذیل آن می توان طرح های تحقیقاتی فراوانی در حوزه جمعیت انجام داد. 
 
وی افزود: لازم است جهت تعمیق و تداوم اقدامات این حوزه، پژوهشگران حوزه جمعیت با هدف ارائه گزارش نتایج طرح‌های تحقیقاتی انجام شده در جلسات قرارگاه دعوت شوند. 
 
در بخش دیگری از این جلسه، مهندس توقیری مدیر روابط عمومی دانشگاه با اشاره به لزوم بررسی فضاسازی تبلیغاتی جوانی جمعیت در مراکز درمانی استان عنوان کرد: چنانچه در اعتباربخشی بیمارستان ها این موضوع به عنوان یکی از سنجه های مربوطه لحاظ شود نتایج بهتر و گسترده‌تری را شاهد خواهیم بود. 
 
همچنین دکتر نوری مدیر سلامت خانواده، جوانی جمعیت و مدارس معاونت بهداشتی ضمن ارائه گزارشی از وقایع حیاتی سال 1402 به تبیین نتایج کارنامه جوانی جمعیت دانشگاه در سال گذشته پرداخت.
  • گروه خبری : حوزه ریاست,بهداشتی,اخبار واحدها
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
سردبیر  خبر
خبرنگار

سردبیر خبر

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 2014
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1406636
تعداد کاربران بر خط 1

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام