سال مهار تورم، رشد تولید
یکشنبه 02 اردیبهشت 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1402/12/21 - 13:19
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 237
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

به آجیل‌های براق و خوش رنگ و لعاب اعتماد نکنید

کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شهروندان از خرید آجیل‌هایی که به آن مواد براق‌کننده زده شده خودداری کنند؛ چراکه آسیب‌هایی را در کوتاه‌مدت و بلندمدت به سلامتی آنها وارد می‌‌کند.

به گزارش وب‌دا همدان، حمیدرضا باب‌الحوائجی در گفت‌وگو با خبرنگار هگمتانه، اظهار کرد: واحد بهداشت محیط معاونت بهداشتی نظارت‌هایی را بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از جمله خشکبارفروشی دارد.
وی با بیان اینکه چند افزودنی و رنگ برای جلب مشتری به آجیل اضافه می‌شود، گفت:‌ خود این افزودنی‌ها به مجاز و غیرمجاز تقسیم می‌شوند که مواد مجاز نیز در کارخانه به مواد اضافه می‌شود. کارشناس بهداشت محیط اضافه کرد: هیچ واحد صنفی مجاز به اضافه کردن رنگ مصنوعی و یا جلادهنده به آجیل‌ها، شیرینی‌ها و... نیستند.
باب‌الحوائجی در ادامه اظهار کرد: کارشناسان ما از این مواد خوراکی نمونه‌برداری می‌کنند و پس از آزمایش در صورت غیرطبیعی بودن و غیرخوراکی بودن مواد ضبط و معدوم می‌شود.
وی با تأکید بر این نکته که شهروندان باید از خرید آجیل‌هایی که در آنها جلادهنده یا رنگ‌های مصنوعی غیرطبیعی استفاده شده است خودداری کنند، عنوان کرد: این مواد در کوتاه‌مدت و درازمدت آسیب‌های بسیاری را به سلامت افراد می‌زند.
باب‌الحوائجی در ادامه سخنانش بیان کرد: نکته بعدی نمک استفاده شده در آجیل است که اگرچه به ذائقه برخی خوش می‌آید و طعم آن را دوست دارند اما خوردن نمک موجب بروز فشار خون می‌شود، توصیه می‌کنیم که افراد آجیل خام یا بدون رنگ و کم‌نمک خریداری کنند.
کارشناس بهداشت محیط اظهار کرد: موضوع دیگر آلودگی آجیل به قارچ و میکروب‌ها است و به شهروندان توصیه می‌کنیم که آجیل را از مراکز معتبر عرضه آجیل تهیه کنند و از دست‌فروشان و کسانی که شغل آنها نیست خرید نکنند.
وی اظهار کرد: نکته دیگری که شهروندان باید بدان توجه کنند خودداری از خرید آجیل‌های وارداتی است که انتخاب خوبی نیست، زیرا فرآیند طولانی را برای رسیدن به دست مشتری طی می‌‌کنند و احتمال وجود باکتری و قارچ در آنها زیاد است.
باب‌الحوائجی با تأکید بر اینکه شهروندان بهتر است از آجیل بدون جلادهنده و کم‌نمک داخلی استفاده کنند، اظهار کرد: آنچه که در این میان مهم است سلامت شهروندان است و تنها مواد خوراکی مجاز که می‌توان به آجیل اضافه کرد زعفران و زردچوبه است و شهروندان در صورت مشاهده تخلف و یا موارد مشکوک می‌توانند با سامانه 190 تماس گرفته و اطلاع بدهند.
 
  • گروه خبری : حوزه ریاست,اخبار ویژه,اخبار سلامت
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
سردبیر  خبر
خبرنگار

سردبیر خبر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 49
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1085605
تعداد کاربران بر خط 2

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام