سال مهار تورم، رشد تولید
دوشنبه 04 تیر 1403
دانشگاه علوم پزشکی همدان
  • تاریخ انتشار : 1402/11/16 - 09:39
  • تعداد بازدیدکنندگان خبر : 143
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

تأکید بر اهمیت آموزش مبتنی بر شبیه‌ساز در کنفرانس علمی دانشکده پیراپزشکی

در کنفرانس علمی دانشکده پیراپزشکی بر لزوم توجه و بهره گیری از آموزش مبتنی بر شبیه ساز به عنوان روش مدرن یادگیری علوم پزشکی در ارتقای سطح مهارت دانشجویان به ویژه در دانشجویان پیراپزشکی و پرستاری تأکید شد.

  به گزارش وب‌دا همدان به نقل از روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی همدان، عضو هیئت علمی گروه هوشبری دانشکده پیراپزشکی در ادامه سلسله کنفرانس های علمی دانشکده پیراپزشکی با بیان یافته ها و نکات مربوط به روش های مدرن آموزشی در علوم پزشکی، یادگیری فرآیندی فعال، تحلیل، استفاده مهارت در کلاس و دانش و مهارت های تکنیکی را از مزایای این روش ها عنوان کرد.

    پگاه آرمان با بیان اینکه یکی از روش های مدرن آموزش مبتنی بر شبیه ساز است، افزود: درشبیه ساز، مسأله ای فرضی و مشابه واقعیت های زندگی برای دانشجو مطرح می شود و سپس با رعایت اصول و قواعد آموزشی، آن موقعیت را تجربه و مسأله را حل  می کند.

 وی با بیان تاریخچه شبیه سازی در آموزش علوم پزشکی گفت: تاریخچه شبیه سازی در آموزش علوم پزشکی به عهد باستان برمی گردد، درآن زمان توسط شبیه سازی با گل و سنگ، خصوصیات بالینی بیماری ها و چگونگی اثرات این بیماری ها را نشان می دادند اما در20 سال  اخیر استفاده از شبیه سازها درعلوم پزشکی، پیراپزشکی و پرستاری به طور روزافزونی گسترش یافته است

عضو هیئت علمی گروه هوشبری چرایی استفاده از شبیه ساز را ترس از خطا و آسیب به بیماران، کاهش اضطراب دانشجویان در یادگیری اولیه  در بالین بیمار و کمبودهای محیط بالین عنوان کرد و رویارویی فراگیر با محیط استاندار در شبیه ساز را در یادگیری و ارتقای مهارت دانشجویان موثر دانست.

 وی آشنا نبودن برخی اساتید با  نحو‌ه‌ی کارکرد شبیه سازها و مقاومت در مقابل تغییر شیوه‌ی آموزشی رایج به سمت شبیه‌سازی را از معایب این روش ها برشمرد و گران بودن تجهیزات شبیه‌سازی و  نیاز به فضای فیزیکی وسیع را نیز از مشکلاتی عنوان کرد که بهره گیری از شبیه سازها را کمرنگ کرده است.

گفتنی است سلسله کنفرانس های علمی دانشکده پیراپزشکی به صورت یک هفته در میان با سخنرانی اعضای هیئت علمی و کارشناسان دانشکده پیراپزشکی برگزار می شود و حضور برای عموم آزاد است.

  • گروه خبری : آموزشی و پژوهشی,اخبار واحدها
  • خبرنگار :
کلمات کلیدی
زهرا  عسگری
خبرنگار

زهرا عسگری

تصاویر

آدرس
شماره تلفن: ۰۸۱۳۱۳۱۵۰۲۵
نشانی::همدان، میدان پژوهش، خیابان شهید فهمیده، ستاد دانشگاه علوم پزشکی، طبقه ۵
 
نظرسنجی
آمار بازدید
تعداد بازدیدکنندگان امروز 381
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 1321478
تعداد کاربران بر خط 3

سامانه ی گفتگوی آنلاین نیافام